Зробіть свій унесок в розбудову спільноти!
UA
img
Що робимо

Впливаємо на освітню політику

img
img img

Ми — рух відповідального вчительства, а також завжди раді допомогти відповідальним держслужбовцям і установам.

img
Ми посилюємо голос освітян/-ок
Співпрацюємо з державою на всіх рівнях

Ми беремо активну участь у розробці й підтримці прогресивних освітніх політик, реформи «Нова українська школа», сприяємо покращенню статусу освітян та освітянок і створенню нових стандартів професії. Діють меморандуми про співпрацю з МОН України, Українським інститутом розвитку освіти, Державною службою якості освіти та її територіальними управліннями, Освітнім омбудсменом, Інститутом модернізації змісту освіти та іншими установами.

img
img img
img
img

Нова українська школа

Концепція «Нової української школи» акумулювала сучасні освітні ідеї та методики. У вересні 2017 року було ухвалено новий Закон «Про освіту». З вересня 2018 року першокласниці й першокласники країни навчаються за новими стандартами.

Вересень 2017 року — ухвалено Закон «Про освіту»
Вересень 2018 — навчання за новими стандартами

Команда EdCamp Ukraine взяла активну участь у підготовці концепції та відповідного законодавства й стандартів освіти НУШ, нових педагогічних професійних стандартів завдяки співпраці з МОН радників міністерок освіти і науки — Олександра Елькіна й Олени Масалітіної (2016 — 2020 рр.).

img

НУШ

Нова українська школа
Що таке НУШ?

НУШ — це докорінна реформа шкільної освіти з 1 до 12 класу

Який головний принцип?

Дитиноцентризм

На цьому ж фундаменті будується і наша спільнота відповідального вчительства.

Навчати і навчатися

У 2018 році спільно з Міністерством освіти і науки України ми провели дослідження «Навчати і навчатися: як і куди зростати українському вчительству», у якому опитали 8 427 освітян/-ок з усієї України про їхню роботу, професійне зростання, потреби, мрії та плани.

І що там? Читати
img
img img img
img

Нові можливості

Результати дослідження, а також «Декларація щодо ефективного підвищення педагогічної кваліфікації», яку підписали провідні освітні громадські та інші організації, дали поштовх для інституційних змін у сфері підвищення педагогічної кваліфікації.

Міністерство освіти і науки за експертної участі EdCamp Ukraine підготувало докладні методичні рекомендації для шкіл із роз’ясненнями, як відтепер учительство може користуватися новими можливостями. Для інституціоналізації та забезпечення сталості цього процесу в МОН була спеціально створена робоча група з питань професійного розвитку педагогічних працівників та працівниць, яка опікується впровадженням і розвитком цих змін (наказ МОН України No 223 від 17.02.2020), значна частина складу якої — освітяни та освітянки нашої спільноти.

img
Курс

«Підвищення кваліфікації педагогічних працівників: нові вимоги і можливості»

У листопаді 2021 року на платформі Prometheus стартував курс «Підвищення кваліфікації педагогічних працівників: нові вимоги і можливості», у якому ми розбираємо всі дотичні до сфери документи й незрозумілі деталі, пояснюємо все на прикладах і надаємо рекомендації для всіх сторін.

Пройти курс
img

Курс проходить на платформі Prometheus

 • онлайн
 • сертифікат після проходження
 • безкоштовний
img
img
img
img
img img

Національна платформа EdWay — мій освітній компаньйон

EdWay — національна платформа можливостей професійного розвитку педагогічних працівників і працівниць.

Призначення платформи:

Цифрова підтримка для сторін процесу підвищення кваліфікації педагогічних працівниць і працівників:
 • пошук і вибір можливостей,
 • ухвалення рішень і планування,
 • комунікація і зворотний зв’язок,
 • верифікація і підтвердження якості.
Розбудова партнерського середовища та конкурентних умов для розвитку ринку підвищення кваліфікації на засадах:
 • рівності і взаємоповаги,
 • прозорості,
 • підзвітності,
 • відповідності державній освітній політиці.
Місце зустрічі —
тих, хто навчають, і тих, хто хочуть навчатися
img
img
img
img img
img

Правова база

Платформа створена на реалізацію Закону України «Про освіту» (статті 54, 59), Закону України «Про повну загальну середню освіту» (статті 37, 38, 40, 51, 53, 54, 55, 58, 59, 65) та базується на низці правових документів, зокрема, Постанові КМУ № 800 «Деякі питання підвищення кваліфкації педагогічних і науково-педагогічних працівників».

П’ять новацій у підвищенні кваліфікації:

img

Свобода вибору

Педагоги та педагогині тепер самі обирають у кого, де, коли і як підвищувати кваліфікацію (ПК).

img

«Гроші ходять за вчителем / вчителькою»

Щонайменше 150 годин ПК (протягом 5 років) оплачується за рахунок державного та місцевого бюджетів в обсязі, не меншому за 2 % освітньої субвенції.

img

Навчання протягом життя

Обов’язковим є щорічне ПК.

img

Різноманіття

Розширилися напрями, види й форми ПК.

img

Демонополізація

Окрім закладів освіти (післядипломної освіти, вишів), можна підвищувати кваліфікацію в інших суб’єктах ПК без обов’язкового ліцензування / акредитації програм.

img img
Долучайтеся до EdWay та відкривайте для себе нові можливості зростання.
На платформу
img
img img img
img
img
img img img
img
79,3 %
з ~ 9 000 осіб,
які взяли участь у дослідженні «Навчати і навчатися», готові самі долучатися до навчання інших.
Курс

Мій освітній стартап

«Мій освітній стартап» — це інтенсивний практико-орієнтований курс, навчальний «спринт», як-то кажуть, 2 в 1:

 • з однієї сторони — освітяни/-ки самі підвищують свою кваліфікацію за відповідною програмою та отримують документ про підвищення кваліфікації,
 • з другої — у результаті курсу створюють і оформлюють власну програму підвищення кваліфікації, яку пропонують колегам на платформі «EdWay» за принципом «рівний рівному» з 01 вересня 2021 року.
img

Чому навчальний спринт?

 • Системне тренування за розкладом;
 • Професійне керівництво та нагляд від найкращих експерток і експертів;
 • Успішне подолання кількох коротких, але надважливих для досягнення мети дистанцій — навчальних модулів.

Курс — це нові можливості

Виняткова нагода представити свою пропозицію з підвищення кваліфікації за будь-яким напрямом на всеукраїнському рівні на засадах прозорості, відкритості та з урахуванням потреб педагогів і педагогинь.

МОС 2021
img img
img
img img
img

EdCamp-академія

EdCamp-академія започаткована для створення невеличких об’єднань суб’єктів підвищення кваліфікації, які мають цікаві та корисні для освітян програми професійного розвитку, але їм важко відокремлено та самотужки провадити свою освітню діяльність.

img

Наша головна місія — надання широких можливостей вибору напрямів професійного зростання освітянству, підтримка та супровід випускниць і випускників курсу «Мій освітній стартап», розширення ринку надання освітніх послуг у сфері підвищення кваліфікації, антикризова діяльність щодо психолого-педагогічної підтримки учнівства, вчительства і батьківства у воєнний час.

img

Унікальність EdCamp-академії:

 • усі програми відповідають вимогам Постанови Кабінету Міністрів України № 800,
 • навчання побудоване за принципом «рівний-рівному»,
 • вільний вибір коли і чому навчатись,
 • усі курси створені практиками й практикинями та дають можливість застосування одразу після завершення програми навчання.
img img
img
img

EdCamp-академія сьогодні - це:

43

викладачі і викладачки

30

програм підвищення кваліфікації
на платній і безкоштовній основі

102

випускники і випускниці

ПРИЄДНАТИСЯ
img img
img

Діти і папери

У 2017 році в дослідженні «Діти і папери» ми вивчали обсяг звітності, яку мали надавати педагогині / педагогині та адміністрація шкіл, а також шукали можливості його зменшити. З’явилася типова інструкція МОН України, яка визначила необов’язковими плани роботи та поурочні плани, а календарно-тематичні плани відтепер складаються в довільній формі. Удалося анулювати застарілі вимоги щодо оформлення й форматів документів. Другим значним результатом дослідження «Діти і папери» стало скасування застарілої практики обліку дітей «за мікрорайонами». Із середини 2021 року Міністерство цифрової трансформації враховує дані й рекомендації цього звіту в розробці дигіталізації шкільного документообігу.

А що іще? Читати
img
img img img
На 22%
скоротили кількість паперової роботи для освітянства та скасували деякі вимоги до шкіл від різних установ у співпраці з МОН України.
img
img img img
img

#освітабездискримінації

Триває ініційована нами з 2016 року антидискримінаційна експертиза проєктів шкільних підручників. За цей час 89 осіб здобули сертифікацію з недискримінаційного підходу в освіті — вони вивчають підручники, шукаючи там дискримінаційні прояви. Авторським колективам підручників експерти/-ки надають рекомендації: як переробити чи усунути наявний дискримінаційний контент і як не створювати його в майбутньому.

Що таке дискримінація в шкільних підручниках?

Частіше за все це непряма чи прихована дискримінація жінок, літніх людей або дітей, стереотипи щодо мешканців села й міста, «ментальності» народів тощо.

Завантажити путівник

Що ми зробили?

провели 13 тренінгів

для авторських колективів підручників

охопили 64% видавництв України

для авторських колективів підручників

Які результати отримали?

2016

дискримінація містилася у 86% проєктів підручників

2021

дискримінацію виявили лише в 1% поданих проєктів

За п'ять років дискримінація в українських підручниках стала радше винятком, ніж нормою.
img img
img
img
Долучитися до антидискримінаційної експертизи

ГО «ЕдКемп Україна» й у своїй щоденній діяльності не потурає жодним формам прямої, непрямої чи прихованої дискримінації, утисків чи підбурювання до дискримінації, дотримуючись прийнятої політики недискримінації.

Дізнатися більше і завантажити посібник
img
img img img
img
img

#освітабезкорупції

Команда EdCamp Ukraine долучилася до розробки та популяризації антикорупційних інструментів для українських шкіл у форматі ігор, квестів, тематичних уроків, сценаріїв. Як ними користуватися, розповідають наші амбасадорки доброчесності й тренерська команда з антикорупції в освіті.

Інструменти доброчесності для школи:
ігри, квести,
тематичні уроки, сценарії.
img
img

Результати розмов про корупцію з дітьми

Учительство навчається, як говорити з дітьми про запобігання корупції цікаво й неформально, а апробація цих інструментів у школах засвідчила:

10%

кількість учениць і учнів, які вважають корупцію однозначно негативним явищем, зросла на 10%.

img
9%

кількість тих, хто вважають, що корупція не може бути виправданою, зросла на 9%

img

Учнівство стало краще «впізнавати» у звичних, зокрема шкільних, практиках ознаки корупції.

Долати корупцію
img
img img
Конкретні поради
та роз’яснення про:
доброчесність, етику, протидію корупції.

Посібник «Світлофор освітньої доброчесності»

Видання, у якому простою мовою пояснюється, що є корупцією, а що ні у шкільному житті.

Завантажити

Посібник «ВзаємоДія в школі: 6 прикладів змін через партнерство»

Він — про педагогіку партнерства й доброчесність в українських закладах освіти та їхнє практичне втілення шістьма шкільними командами.

ЗАВАНТАЖИТИ
img
img img
Школи-учасниці проєкту:
описали проблеми, віднайшли рішення, отримали результати.
img
img img
img img img
img
img
Ідей та завдань вистачить на багато більше, ніж лише на один урок!

Урок до
30-ї річниці Незалежності

Wow-сайт 30ua створила група українських креативних компаній.

А от EdCamp Ukraine із творчими партнерами створили освітянам на допомогу конструктор для 30-го першого уроку в українських школах, щоб зміцнити в дітей та підлітків почуття гордості за свою державу.

Наша команда хотіла не лише розповісти всьому світові про здобутки українських спортсменів і спортсменок, митців і мисткинь, дизайнерів і дизайнерок, звернути увагу на ті місця, які варто відвідати всією родиною, а й дозволити учнівству називати речі своїми іменами — наразі Україна веде війну, відстоюючи свої кордони.

Освітяни мають можливість ділитися з розробниками сайту ідеями щодо покращення контенту.

img
img
img img
img

Посібник «Уроки доброти: ідеї та поради на навчальний рік»

Цей посібник — універсальний провідник у світ благодійності. Він веде через усі етапи осмислення та розуміння добрих справ. Думка, яка пронизує кожну сторінку: «головне, щоб Ви самі раділи від допомоги, адже благодійність — це обмін добром!».

Рекомендовано до читання усім учасникам і учасницям освітнього процесу, адже на сторінках — не лише корисні ідеї та поради, а стратегії формування культури благодійності в освітньому процесі.

Ми віримо, що якщо корисні справи робити точково, частинками та маленькими кроками, але мати в цій справі системність, — ми в змозі виховати покоління дітей, для яких допомагати – як дихати, а благодійність і добрі справи – звична річ, яка приносить задоволення.

Хочу вже подивитися!
img

Посібник «STEM-освіта в початковій школі: від навчальної моделі до реального уроку»

Упровадження STEM-освіти в початковій школі є важливим для розвитку компетентностей учнівства, тому пропонуємо розпочати знайомство з новими можливостями STEM-освіти разом із цією книгою.

Книга призначена для вчительок і вчителів початкових класів, які хочуть ознайомитися з концепцією STEM та створити базовий набір сценаріїв STEM-занять.

Тут ви знайдете матеріали, які можна адаптувати до потреб конкретного класу та навчальної програми в контексті STEM-освіти. Книга допоможе вчительствурозвивати в учнівства навички спостереження, дослідження та творчого мислення. Вона пропонує практичні поради та ідеї для проведення цікавих STEM-уроків, враховуючи різноманітність класу і доступні ресурси.

Завантажити
img
img img
img

ОГОР

ОГОР — це об'єднання організацій «Освітні громадські організації разом», які уклали «Меморандум про співпрацю між об’єднаннями громадянського суспільства на підтримку реформи освіти». Його на П’ятій національній (не)конференції EdCamp Ukraine 2019 підписали вісім громадських організацій, які працюють у сфері підвищення кваліфікації вчительства.

Кілька ключових ідей, з якими погодилися всі учасники та учасниці цього об’єднання:

img img
01

Реформа НУШ має продовжуватися за будь-яких політичних обставин.

02

Реформа має бути не декларативною, а реальною.

03

Реформа має базуватися на прогресивних і гуманістичних цінностях.

04

Рівень насильства та стресу в освіті має бути зменшений.

img
img
img

Головна мета —

підтримка реформи НУШ

Читати меморандум

У межах об’єднання організації обмінюються досвідом, знаннями, думками, ідеями, контактами — усім, що може допомогти досягненню мети.

Організації, що входять до ОГОР

img

ГО «ЕдКемп Україна»

img

ГО «Едюкейшнал ера»

img

ГО «КМО «Батьки SOS»

img

БО «МБФ Імпакт хаб Одеса»

img

ГС «Освіторія»

img

ГО «Смарт Освіта»

img

ГО «Український інститут майбутнього»

img

ГО «Центр інноваційної освіти «Про.Світ»

Форма зворотного зв’язку

Залиште свої контактні дані для зв’язку

Ваше ім’я
Телефон
flag
 • flag
  af +93
 • flag
  al +355
 • flag
  dz +213
 • flag
  as +1684
 • flag
  ad +376
 • flag
  ao +244
 • flag
  ai +1264
 • flag
  ag +1268
 • flag
  ar +54
 • flag
  am +374
 • flag
  aw +297
 • flag
  au +61
 • flag
  at +43
 • flag
  az +994
 • flag
  bs +1242
 • flag
  bh +973
 • flag
  bd +880
 • flag
  bb +1246
 • flag
  by +375
 • flag
  be +32
 • flag
  bz +501
 • flag
  bj +229
 • flag
  bm +1441
 • flag
  bt +975
 • flag
  bo +591
 • flag
  ba +387
 • flag
  bw +267
 • flag
  br +55
 • flag
  bn +673
 • flag
  bg +359
 • flag
  bf +226
 • flag
  bi +257
 • flag
  kh +855
 • flag
  cm +237
 • flag
  ca +1
 • flag
  cv +238
 • flag
  ky +1345
 • flag
  cf +236
 • flag
  td +235
 • flag
  cl +56
 • flag
  cn +86
 • flag
  co +57
 • flag
  km +269
 • flag
  cd +243
 • flag
  cg +242
 • flag
  ck +682
 • flag
  cr +506
 • flag
  ci +225
 • flag
  hr +385
 • flag
  cu +53
 • flag
  cy +357
 • flag
  cz +420
 • flag
  dk +45
 • flag
  dj +253
 • flag
  dm +1767
 • flag
  do +1809
 • flag
  ec +593
 • flag
  eg +20
 • flag
  sv +503
 • flag
  gq +240
 • flag
  er +291
 • flag
  ee +372
 • flag
  et +251
 • flag
  fo +298
 • flag
  fj +679
 • flag
  fi +358
 • flag
  fr +33
 • flag
  pf +689
 • flag
  ga +241
 • flag
  gm +220
 • flag
  ge +995
 • flag
  de +49
 • flag
  gh +233
 • flag
  gi +350
 • flag
  gr +30
 • flag
  gl +299
 • flag
  gd +1473
 • flag
  gp +590
 • flag
  gu +1671
 • flag
  gt +502
 • flag
  gg +44
 • flag
  gn +224
 • flag
  gw +245
 • flag
  gy +592
 • flag
  ht +509
 • flag
  hn +504
 • flag
  hk +852
 • flag
  hu +36
 • flag
  is +354
 • flag
  in +91
 • flag
  id +62
 • flag
  ir +98
 • flag
  iq +964
 • flag
  ie +353
 • flag
  im +44
 • flag
  il +972
 • flag
  it +39
 • flag
  jm +1876
 • jp +81
 • flag
  je +44
 • flag
  jo +962
 • flag
  kz +7
 • flag
  ke +254
 • flag
  ki +686
 • flag
  kw +965
 • flag
  kg +996
 • flag
  la +856
 • flag
  lv +371
 • flag
  lb +961
 • flag
  ls +266
 • flag
  lr +231
 • flag
  ly +218
 • flag
  li +423
 • flag
  lt +370
 • flag
  lu +352
 • flag
  mo +853
 • flag
  mk +389
 • flag
  mg +261
 • flag
  mw +265
 • flag
  my +60
 • flag
  mv +960
 • flag
  ml +223
 • flag
  mt +356
 • flag
  mh +692
 • flag
  mq +596
 • flag
  mr +222
 • flag
  mu +230
 • flag
  mx +52
 • flag
  fm +691
 • flag
  md +373
 • flag
  mc +377
 • flag
  mn +976
 • flag
  me +382
 • flag
  ms +1664
 • flag
  ma +212
 • flag
  mz +258
 • flag
  mm +95
 • flag
  na +264
 • flag
  nr +674
 • flag
  np +977
 • flag
  nl +31
 • flag
  nc +687
 • flag
  nz +64
 • flag
  ni +505
 • flag
  ne +227
 • flag
  ng +234
 • flag
  kp +850
 • flag
  no +47
 • flag
  om +968
 • flag
  pk +92
 • flag
  pw +680
 • flag
  ps +970
 • flag
  pa +507
 • flag
  pg +675
 • flag
  py +595
 • flag
  pe +51
 • flag
  ph +63
 • flag
  pl +48
 • flag
  pt +351
 • flag
  pr +1787
 • flag
  qa +974
 • flag
  re +262
 • flag
  ro +40
 • flag
  ru +7
 • flag
  rw +250
 • flag
  kn +1869
 • flag
  lc +1758
 • flag
  vc +1784
 • flag
  ws +685
 • flag
  sm +378
 • flag
  st +239
 • flag
  sa +966
 • flag
  sn +221
 • flag
  rs +381
 • flag
  sc +248
 • flag
  sl +232
 • flag
  sg +65
 • flag
  sk +421
 • flag
  si +386
 • flag
  sb +677
 • flag
  so +252
 • flag
  za +27
 • flag
  kr +82
 • flag
  es +34
 • flag
  lk +94
 • flag
  sd +249
 • flag
  sr +597
 • flag
  sz +268
 • flag
  se +46
 • flag
  ch +41
 • flag
  sy +963
 • flag
  tw +886
 • flag
  tj +992
 • flag
  tz +255
 • flag
  th +66
 • flag
  tl +670
 • flag
  tg +228
 • flag
  to +676
 • flag
  tt +1868
 • flag
  tn +216
 • flag
  tr +90
 • flag
  tm +993
 • flag
  tc +1649
 • flag
  tv +688
 • flag
  ug +256
 • flag
  ua +380
 • flag
  ae +971
 • flag
  gb +44
 • flag
  us +1
 • flag
  uy +598
 • flag
  uz +998
 • flag
  vu +678
 • flag
  va +379
 • flag
  ve +58
 • flag
  vn +84
 • flag
  vg +1284
 • flag
  vi +1340
 • flag
  eh +212
 • flag
  ye +967
 • flag
  zm +260
 • flag
  zw +263
Email
Напишіть Ваше запитання

Учительство, об’єднуймося!

Долучайтеся до спільноти EdCamp Ukraine та зростайте разом із нами.

Кожен лист — це:

 • можливості для професійного та особистісного зростання;
 • нові ініціативи і програми підвищення кваліфікації;
 • статті й інтерв’ю ПРО і ДЛЯ українського вчительства.