Зробіть свій унесок в розвиток спільноти!
UA
img
Що робимо

Впливаємо на освітню політику

img
img img

Ми — рух відповідального вчительства, а також завжди раді допомогти відповідальним держслужбовцям і установам.

img
Ми посилюємо голос освітян/-ок
Співпрацюємо з державою на всіх рівнях

Ми беремо активну участь у розробці й підтримці прогресивних освітніх політик, реформи «Нова українська школа», сприяємо покращенню статусу освітян та освітянок і створенню нових стандартів професії. Діють меморандуми про співпрацю з МОН України, Українським інститутом розвитку освіти, Державною службою якості освіти та її територіальними управліннями, Освітнім омбудсменом, Інститутом модернізації змісту освіти та іншими установами.

img
img img
img
img

Нова українська школа

Концепція «Нової української школи» акумулювала сучасні освітні ідеї та методики. У вересні 2017 року було ухвалено новий Закон «Про освіту». З вересня 2018 року першокласниці й першокласники країни навчаються за новими стандартами.

Вересень 2017 року — ухвалено Закон «Про освіту»
Вересень 2018 — навчання за новими стандартами

Команда EdCamp Ukraine взяла активну участь у підготовці концепції та відповідного законодавства й стандартів освіти НУШ, нових педагогічних професійних стандартів завдяки співпраці з МОН радників міністерок освіти і науки — Олександра Елькіна й Олени Масалітіної (2016 — 2020 рр.).

img

НУШ

Нова українська школа
Що таке НУШ?

НУШ — це докорінна реформа шкільної освіти з 1 до 12 класу

Який головний принцип?

Дитиноцентризм

На цьому ж фундаменті будується і наша спільнота відповідального вчительства.

Навчати і навчатися

У 2018 році спільно з Міністерством освіти і науки України ми провели дослідження «Навчати і навчатися: як і куди зростати українському вчительству», у якому опитали 8 427 освітян/-ок з усієї України про їхню роботу, професійне зростання, потреби, мрії та плани.

І що там? Читати
img
img img img
img

Нові можливості

Результати дослідження, а також «Декларація щодо ефективного підвищення педагогічної кваліфікації», яку підписали провідні освітні громадські та інші організації, дали поштовх для інституційних змін у сфері підвищення педагогічної кваліфікації.

Міністерство освіти і науки за експертної участі EdCamp Ukraine підготувало докладні методичні рекомендації для шкіл із роз’ясненнями, як відтепер учительство може користуватися новими можливостями. Для інституціоналізації та забезпечення сталості цього процесу в МОН була спеціально створена робоча група з питань професійного розвитку педагогічних працівників та працівниць, яка опікується впровадженням і розвитком цих змін (наказ МОН України No 223 від 17.02.2020), значна частина складу якої — освітяни та освітянки нашої спільноти.

img
Курс

«Підвищення кваліфікації педагогічних працівників: нові вимоги і можливості»

У листопаді 2021 року на платформі Prometheus стартував курс «Підвищення кваліфікації педагогічних працівників: нові вимоги і можливості», у якому ми розбираємо всі дотичні до сфери документи й незрозумілі деталі, пояснюємо все на прикладах і надаємо рекомендації для всіх сторін.

Пройти курс
img

Курс проходить на платформі Prometheus

  • онлайн
  • сертифікат після проходження
  • безкоштовний
img
img
img
img
img img

Національна платформа EdWay — мій освітній компаньйон

EdWay — національна платформа можливостей професійного розвитку педагогічних працівників і працівниць.

Призначення платформи:

Цифрова підтримка для сторін процесу підвищення кваліфікації педагогічних працівниць і працівників:
  • пошук і вибір можливостей,
  • ухвалення рішень і планування,
  • комунікація і зворотний зв’язок,
  • верифікація і підтвердження якості.
Розбудова партнерського середовища та конкурентних умов для розвитку ринку підвищення кваліфікації на засадах:
  • рівності і взаємоповаги,
  • прозорості,
  • підзвітності,
  • відповідності державній освітній політиці.
Місце зустрічі —
тих, хто навчають, і тих, хто хочуть навчатися
img
img
img
img img
img

Правова база

Платформа створена на реалізацію Закону України «Про освіту» (статті 54, 59), Закону України «Про повну загальну середню освіту» (статті 37, 38, 40, 51, 53, 54, 55, 58, 59, 65) та базується на низці правових документів, зокрема, Постанові КМУ № 800 «Деякі питання підвищення кваліфкації педагогічних і науково-педагогічних працівників».

П’ять новацій у підвищенні кваліфікації:

img

Свобода вибору

Педагоги та педагогині тепер самі обирають у кого, де, коли і як підвищувати кваліфікацію (ПК).

img

«Гроші ходять за вчителем / вчителькою»

Щонайменше 150 годин ПК (протягом 5 років) оплачується за рахунок державного та місцевого бюджетів в обсязі, не меншому за 2 % освітньої субвенції.

img

Навчання протягом життя

Обов’язковим є щорічне ПК.

img

Різноманіття

Розширилися напрями, види й форми ПК.

img

Демонополізація

Окрім закладів освіти (післядипломної освіти, вишів), можна підвищувати кваліфікацію в інших суб’єктах ПК без обов’язкового ліцензування / акредитації програм.

img img
Долучайтеся до EdWay та відкривайте для себе нові можливості зростання.
На платформу
img
img img img
img
img
img img img
img
79,3 %
з ~ 9 000 осіб,
які взяли участь у дослідженні «Навчати і навчатися», готові самі долучатися до навчання інших.
Курс

Мій освітній стартап

«Мій освітній стартап» — це інтенсивний практико-орієнтований курс, навчальний «спринт», як-то кажуть, 2 в 1:

  • з однієї сторони — освітяни/-ки самі підвищують свою кваліфікацію за відповідною програмою та отримують документ про підвищення кваліфікації,
  • з другої — у результаті курсу створюють і оформлюють власну програму підвищення кваліфікації, яку пропонують колегам на платформі «EdWay» за принципом «рівний рівному» з 01 вересня 2021 року.
img

Чому навчальний спринт?

  • Системне тренування за розкладом;
  • Професійне керівництво та нагляд від найкращих експерток і експертів;
  • Успішне подолання кількох коротких, але надважливих для досягнення мети дистанцій — навчальних модулів.

Курс — це нові можливості

Виняткова нагода представити свою пропозицію з підвищення кваліфікації за будь-яким напрямом на всеукраїнському рівні на засадах прозорості, відкритості та з урахуванням потреб педагогів і педагогинь.

МОС 2021
img img
img
img img
img

EdCamp-академія

EdCamp-академія започаткована для створення невеличких об’єднань суб’єктів підвищення кваліфікації, які мають цікаві та корисні для освітян програми професійного розвитку, але їм важко відокремлено та самотужки провадити свою освітню діяльність.

img

Наша головна місія — надання широких можливостей вибору напрямів професійного зростання освітянству, підтримка та супровід випускниць і випускників курсу «Мій освітній стартап», розширення ринку надання освітніх послуг у сфері підвищення кваліфікації, антикризова діяльність щодо психолого-педагогічної підтримки учнівства, вчительства і батьківства у воєнний час.

img

Унікальність EdCamp-академії:

  • усі програми відповідають вимогам Постанови Кабінету Міністрів України № 800,
  • навчання побудоване за принципом «рівний-рівному»,
  • вільний вибір коли і чому навчатись,
  • усі курси створені практиками й практикинями та дають можливість застосування одразу після завершення програми навчання.
img img
img
img

EdCamp-академія сьогодні - це:

43

викладачі і викладачки

30

програм підвищення кваліфікації
на платній і безкоштовній основі

102

випускники і випускниці

ПРИЄДНАТИСЯ
img img
img

Діти і папери

У 2017 році в дослідженні «Діти і папери» ми вивчали обсяг звітності, яку мали надавати педагогині / педагогині та адміністрація шкіл, а також шукали можливості його зменшити. З’явилася типова інструкція МОН України, яка визначила необов’язковими плани роботи та поурочні плани, а календарно-тематичні плани відтепер складаються в довільній формі. Удалося анулювати застарілі вимоги щодо оформлення й форматів документів. Другим значним результатом дослідження «Діти і папери» стало скасування застарілої практики обліку дітей «за мікрорайонами». Із середини 2021 року Міністерство цифрової трансформації враховує дані й рекомендації цього звіту в розробці дигіталізації шкільного документообігу.

А що іще? Читати
img
img img img
На 22%
скоротили кількість паперової роботи для освітянства та скасували деякі вимоги до шкіл від різних установ у співпраці з МОН України.
img
img img img
img

#освітабездискримінації

Триває ініційована нами з 2016 року антидискримінаційна експертиза проєктів шкільних підручників. За цей час 89 осіб здобули сертифікацію з недискримінаційного підходу в освіті — вони вивчають підручники, шукаючи там дискримінаційні прояви. Авторським колективам підручників експерти/-ки надають рекомендації: як переробити чи усунути наявний дискримінаційний контент і як не створювати його в майбутньому.

Що таке дискримінація в шкільних підручниках?

Частіше за все це непряма чи прихована дискримінація жінок, літніх людей або дітей, стереотипи щодо мешканців села й міста, «ментальності» народів тощо.

Завантажити путівник

Що ми зробили?

провели 13 тренінгів

для авторських колективів підручників

охопили 64% видавництв України

для авторських колективів підручників

Які результати отримали?

2016

дискримінація містилася у 86% проєктів підручників

2021

дискримінацію виявили лише в 1% поданих проєктів

За п'ять років дискримінація в українських підручниках стала радше винятком, ніж нормою.
img img
img
img
Долучитися до антидискримінаційної експертизи

ГО «ЕдКемп Україна» й у своїй щоденній діяльності не потурає жодним формам прямої, непрямої чи прихованої дискримінації, утисків чи підбурювання до дискримінації, дотримуючись прийнятої політики недискримінації.

Дізнатися більше і завантажити посібник
img
img img img
img
img

#освітабезкорупції

Команда EdCamp Ukraine долучилася до розробки та популяризації антикорупційних інструментів для українських шкіл у форматі ігор, квестів, тематичних уроків, сценаріїв. Як ними користуватися, розповідають наші амбасадорки доброчесності й тренерська команда з антикорупції в освіті.

Інструменти доброчесності для школи:
ігри, квести,
тематичні уроки, сценарії.
img
img

Результати розмов про корупцію з дітьми

Учительство навчається, як говорити з дітьми про запобігання корупції цікаво й неформально, а апробація цих інструментів у школах засвідчила:

10%

кількість учениць і учнів, які вважають корупцію однозначно негативним явищем, зросла на 10%.

img
9%

кількість тих, хто вважають, що корупція не може бути виправданою, зросла на 9%

img

Учнівство стало краще «впізнавати» у звичних, зокрема шкільних, практиках ознаки корупції.

Долати корупцію
img
img img
Конкретні поради
та роз’яснення про:
доброчесність, етику, протидію корупції.

Посібник «Світлофор освітньої доброчесності»

Видання, у якому простою мовою пояснюється, що є корупцією, а що ні у шкільному житті.

Завантажити

Посібник «ВзаємоДія в школі: 6 прикладів змін через партнерство»

Він — про педагогіку партнерства й доброчесність в українських закладах освіти та їхнє практичне втілення шістьма шкільними командами.

ЗАВАНТАЖИТИ
img
img img
Школи-учасниці проєкту:
описали проблеми, віднайшли рішення, отримали результати.
img
img img
img img img
img
img
Ідей та завдань вистачить на багато більше, ніж лише на один урок!

Урок до
30-ї річниці Незалежності

Wow-сайт 30ua створила група українських креативних компаній.

А от EdCamp Ukraine із творчими партнерами створили освітянам на допомогу конструктор для 30-го першого уроку в українських школах, щоб зміцнити в дітей та підлітків почуття гордості за свою державу.

Наша команда хотіла не лише розповісти всьому світові про здобутки українських спортсменів і спортсменок, митців і мисткинь, дизайнерів і дизайнерок, звернути увагу на ті місця, які варто відвідати всією родиною, а й дозволити учнівству називати речі своїми іменами — наразі Україна веде війну, відстоюючи свої кордони.

Освітяни мають можливість ділитися з розробниками сайту ідеями щодо покращення контенту.

img
img
img img
img

Посібник «Уроки доброти: ідеї та поради на навчальний рік»

Цей посібник — універсальний провідник у світ благодійності. Він веде через усі етапи осмислення та розуміння добрих справ. Думка, яка пронизує кожну сторінку: «головне, щоб Ви самі раділи від допомоги, адже благодійність — це обмін добром!».

Рекомендовано до читання усім учасникам і учасницям освітнього процесу, адже на сторінках — не лише корисні ідеї та поради, а стратегії формування культури благодійності в освітньому процесі.

Ми віримо, що якщо корисні справи робити точково, частинками та маленькими кроками, але мати в цій справі системність, — ми в змозі виховати покоління дітей, для яких допомагати – як дихати, а благодійність і добрі справи – звична річ, яка приносить задоволення.

Хочу вже подивитися!
img

Посібник «STEM-освіта в початковій школі: від навчальної моделі до реального уроку»

Упровадження STEM-освіти в початковій школі є важливим для розвитку компетентностей учнівства, тому пропонуємо розпочати знайомство з новими можливостями STEM-освіти разом із цією книгою.

Книга призначена для вчительок і вчителів початкових класів, які хочуть ознайомитися з концепцією STEM та створити базовий набір сценаріїв STEM-занять.

Тут ви знайдете матеріали, які можна адаптувати до потреб конкретного класу та навчальної програми в контексті STEM-освіти. Книга допоможе вчительству розвивати в учнівства навички спостереження, дослідження та творчого мислення. Вона пропонує практичні поради та ідеї для проведення цікавих STEM-уроків, враховуючи різноманітність класу і доступні ресурси.

Завантажити
img
img img
img

ОГОР

ОГОР — це об'єднання організацій «Освітні громадські організації разом», які уклали «Меморандум про співпрацю між об’єднаннями громадянського суспільства на підтримку реформи освіти». Його на П’ятій національній (не)конференції EdCamp Ukraine 2019 підписали вісім громадських організацій, які працюють у сфері підвищення кваліфікації вчительства.

Кілька ключових ідей, з якими погодилися всі учасники та учасниці цього об’єднання:

img img
01

Реформа НУШ має продовжуватися за будь-яких політичних обставин.

02

Реформа має бути не декларативною, а реальною.

03

Реформа має базуватися на прогресивних і гуманістичних цінностях.

04

Рівень насильства та стресу в освіті має бути зменшений.

img
img
img

Головна мета —

підтримка реформи НУШ

Читати меморандум

У межах об’єднання організації обмінюються досвідом, знаннями, думками, ідеями, контактами — усім, що може допомогти досягненню мети.

Організації, що входять до ОГОР

img

ГО «ЕдКемп Україна»

img

ГО «Едюкейшнал ера»

img

ГО «КМО «Батьки SOS»

img

БО «МБФ Імпакт хаб Одеса»

img

ГС «Освіторія»

img

ГО «Смарт Освіта»

img

ГО «Український інститут майбутнього»

img

ГО «Центр інноваційної освіти «Про.Світ»

Форма зворотного зв’язку

Залиште свої контактні дані для зв’язку

Ваше ім’я
Телефон
flag
  • flag
    af +93
  • flag
    al +355
  • flag
    dz +213
  • flag
    as +1684
  • flag
    ad +376
  • flag
    ao +244
  • flag
    ai +1264
  • flag
    ag +1268
  • flag
    ar +54
  • flag
    am +374
  • flag
    aw +297
  • flag
    au +61
  • flag
    at +43
  • flag
    az +994
  • flag
    bs +1242
  • flag
    bh +973
  • flag
    bd +880
  • flag
    bb +1246
  • flag
    by +375
  • flag
    be +32
  • flag
    bz +501
  • flag
    bj +229
  • flag
    bm +1441
  • flag
    bt +975
  • flag
    bo +591
  • flag
    ba +387
  • flag
    bw +267
  • flag
    br +55
  • flag
    bn +673
  • flag
    bg +359
  • flag
    bf +226
  • flag
    bi +257
  • flag
    kh +855
  • flag
    cm +237
  • flag
    ca +1
  • flag
    cv +238
  • flag
    ky +1345
  • flag
    cf +236
  • flag
    td +235
  • flag
    cl +56
  • flag
    cn +86
  • flag
    co +57
  • flag
    km +269
  • flag
    cd +243
  • flag
    cg +242
  • flag
    ck +682
  • flag
    cr +506
  • flag
    ci +225
  • flag
    hr +385
  • flag
    cu +53
  • flag
    cy +357
  • flag
    cz +420
  • flag
    dk +45
  • flag
    dj +253
  • flag
    dm +1767
  • flag
    do +1809
  • flag
    ec +593
  • flag
    eg +20
  • flag
    sv +503
  • flag
    gq +240
  • flag
    er +291
  • flag
    ee +372
  • flag
    et +251
  • flag
    fo +298
  • flag
    fj +679
  • flag
    fi +358
  • flag
    fr +33
  • flag
    pf +689
  • flag
    ga +241
  • flag
    gm +220
  • flag
    ge +995
  • flag
    de +49
  • flag
    gh +233
  • flag
    gi +350
  • flag
    gr +30
  • flag
    gl +299
  • flag
    gd +1473
  • flag
    gp +590
  • flag
    gu +1671
  • flag
    gt +502
  • flag
    gg +44
  • flag
    gn +224
  • flag
    gw +245
  • flag
    gy +592
  • flag
    ht +509
  • flag
    hn +504
  • flag
    hk +852
  • flag
    hu +36
  • flag
    is +354
  • flag
    in +91
  • flag
    id +62
  • flag
    ir +98
  • flag
    iq +964
  • flag
    ie +353
  • flag
    im +44
  • flag
    il +972
  • flag
    it +39
  • flag
    jm +1876
  • jp +81
  • flag
    je +44
  • flag
    jo +962
  • flag
    kz +7
  • flag
    ke +254
  • flag
    ki +686
  • flag
    kw +965
  • flag
    kg +996
  • flag
    la +856
  • flag
    lv +371
  • flag
    lb +961
  • flag
    ls +266
  • flag
    lr +231
  • flag
    ly +218
  • flag
    li +423
  • flag
    lt +370
  • flag
    lu +352
  • flag
    mo +853
  • flag
    mk +389
  • flag
    mg +261
  • flag
    mw +265
  • flag
    my +60
  • flag
    mv +960
  • flag
    ml +223
  • flag
    mt +356
  • flag
    mh +692
  • flag
    mq +596
  • flag
    mr +222
  • flag
    mu +230
  • flag
    mx +52
  • flag
    fm +691
  • flag
    md +373
  • flag
    mc +377
  • flag
    mn +976
  • flag
    me +382
  • flag
    ms +1664
  • flag
    ma +212
  • flag
    mz +258
  • flag
    mm +95
  • flag
    na +264
  • flag
    nr +674
  • flag
    np +977
  • flag
    nl +31
  • flag
    nc +687
  • flag
    nz +64
  • flag
    ni +505
  • flag
    ne +227
  • flag
    ng +234
  • flag
    kp +850
  • flag
    no +47
  • flag
    om +968
  • flag
    pk +92
  • flag
    pw +680
  • flag
    ps +970
  • flag
    pa +507
  • flag
    pg +675
  • flag
    py +595
  • flag
    pe +51
  • flag
    ph +63
  • flag
    pl +48
  • flag
    pt +351
  • flag
    pr +1787
  • flag
    qa +974
  • flag
    re +262
  • flag
    ro +40
  • flag
    ru +7
  • flag
    rw +250
  • flag
    kn +1869
  • flag
    lc +1758
  • flag
    vc +1784
  • flag
    ws +685
  • flag
    sm +378
  • flag
    st +239
  • flag
    sa +966
  • flag
    sn +221
  • flag
    rs +381
  • flag
    sc +248
  • flag
    sl +232
  • flag
    sg +65
  • flag
    sk +421
  • flag
    si +386
  • flag
    sb +677
  • flag
    so +252
  • flag
    za +27
  • flag
    kr +82
  • flag
    es +34
  • flag
    lk +94
  • flag
    sd +249
  • flag
    sr +597
  • flag
    sz +268
  • flag
    se +46
  • flag
    ch +41
  • flag
    sy +963
  • flag
    tw +886
  • flag
    tj +992
  • flag
    tz +255
  • flag
    th +66
  • flag
    tl +670
  • flag
    tg +228
  • flag
    to +676
  • flag
    tt +1868
  • flag
    tn +216
  • flag
    tr +90
  • flag
    tm +993
  • flag
    tc +1649
  • flag
    tv +688
  • flag
    ug +256
  • flag
    ua +380
  • flag
    ae +971
  • flag
    gb +44
  • flag
    us +1
  • flag
    uy +598
  • flag
    uz +998
  • flag
    vu +678
  • flag
    va +379
  • flag
    ve +58
  • flag
    vn +84
  • flag
    vg +1284
  • flag
    vi +1340
  • flag
    eh +212
  • flag
    ye +967
  • flag
    zm +260
  • flag
    zw +263
Email
Напишіть Ваше запитання

Учительство, об’єднуймося!

Долучайтеся до спільноти EdCamp Ukraine та зростайте разом із нами.

Кожен лист — це:

  • можливості для професійного та особистісного зростання;
  • нові ініціативи і програми підвищення кваліфікації;
  • статті й інтерв’ю ПРО і ДЛЯ українського вчительства.