Світ глобалізується, і освіта також стає глобальною. Українське вчительство потребує найсучасніших педагогічних методів і теорій для власного професійного розвитку.
Усесвітній День Гідності був започаткований кронпринцем Норвегії Гоконом, одним із співзасновників організації Global Dignity. Наша команда з 2015 року є провідником Усесвітнього Дня Гідності в Україні. У вересні 2020 року Олександра Елькіна було призначено національним головою організації Global Dignity в Україні.
Одним із найважливіших елементів цього дня є дискусійний урок гідності в школах. На уроках і поза ними, під час обговорень і самостійної роботи діти пізнають власну гідність і навчаються поважати гідність інших.
У багатьох школах День Гідності триває кілька днів, тижнів, а то й місяць — з 21 листопада та, зазвичай, до 9 грудня, Міжнародного дня боротьби з корупцією.
закладів освіти
осіб
ЕдМандри — це програма освітніх експедицій до різних країн по успішні кейси: теорія, практика та зміни на місцях.
Як це було у Швеціїпопереднє вивчення системи освіти країни, до якої вирушає експедиція
створення у власній школі освітньої амбасади на основі нових знань
добір для подорожі найактивніших освітян і освітянок, здатних реалізувати здобуті знання
пошук дружніх закладів у іншій країні
зарахування подорожі як підвищення кваліфікації
У лютому 2018 року до школи в селі Трудолюб Полтавської області (її відібрали серед шкіл-претендентів з усіх регіонів України) завітали фінські спеціалісти Еса Сінівуорі, Каїсу Хелмінен та Дмитро Науменко з компанії «Lumo Education», яка проводить навчання педагогів і педагогинь у всьому світі. За тиждень вони допомогли школі зробити аудит сильних і слабких сторін, провели декілька відкритих уроків і тренінгів, консультували освітян і освітянок щодо розробки власної програми вдосконалення закладу.
Завітати в гостіПісля експерименту Трудолюбівська школа стала справжньою освітянською пам’яткою, до якої приїздять з усієї України по нові враження та досвід.
Програма соціально-емоційного та етичного навчання (СЕЕН) створена міжнародною командою науковців і науковиць Університету Еморі (Атланта, США). Підґрунтям для неї стали праці з емоційного інтелекту Деніела Ґоулмана та найкращі світові освітні програми соціально-емоційного навчання (СЕН), а натхненням — концепція освіти майбутнього, запропонована Далай-ламою XIV. СЕЕН пропонує повноцінну навчальну програму.
Дізнатися більше про програмуПрограма СЕЕН уже апробована понад 500 педагогами та педагогинями в країнах Америки, Європи та в Індії, зараз проводиться комплексне дослідження її ефективності. Україна разом із США та Колумбією, де СЕЕН упроваджується на національному рівні, стала частиною такого світового дослідження.
Долучитися до програмиМи організували перший в історії діалог лавреата Нобелівської премії миру Далай-лами XIV з українцями — він відбувся 20 жовтня 2020 року. Паростки цієї ідеї з’явилися в лютому 2019 року, коли наша делегація в межах ЕдМандрів відвідала Малий Тибет в Індії.
Ми стали друзями з тибетськими колегами і знайшли можливість познайомити українок та українців з думками Далай-лами про освіту, мир, співіснування людей. 13 днів ми збирали запитання на сайті події, а потім ставили їх у прямому етері та згодом обговорювали у трьох онлайн-дискусіях.
Ми переклали українською курс для освітян «Учительський коучинг: сприяння розвитку сталих змін» від платформи Coursera. Він допомагає освітянам розвинути навички спостереження за роботою колеги та використання отриманого досвіду для розвитку обох.
Курс, що містить відеолекції, навчальні матеріали, тести, розробив американський науковець Орін Гютлернер. У США коучинг дуже поширений серед освітянства: учителі та вчительки можуть розраховувати на допомогу колег, які відвідують їхні уроки та допомагають розробити персональний план розвитку.
ПРОЙТИ КУРСКурс проходить на платформі Coursera
Симуляційні ігри з прав людини SIMschool розроблені разом з німецькою громадською організацією «CRISP», яка спеціалізується на таких іграх для різних сфер. Створені на українському контексті, вони в доступній та цікавій формі допомагають учнівству дізнаватися про права людини та ставати активними в громадському житті.
15 педагогів/-инь та 5 представниць/-ків громадських організацій, які пройшли тренінгове навчання, розробили й протестували такі ігри, консультуючись зі спеціалістами/-ками «CRISP», постійно презентуючи свій досвід, доробки й методики їх використання в школах для інших освітян/-ок.
Завантажити посібникУ межах спільного проєкту з Громадською службою миру GIZ членом нашої команди став австрійський експерт, політолог Якоб Фюрст. Він упродовж двох років забезпечував експертний супровід програми СЕЕН та інших ініціатив, дотичних до питань миру й порозуміння, а також допомагав з організаційним розвитком команди та створював освітні матеріали. Наступним радником став Фабіо Санд і наразі ця посада залишається, і ми чекаємо на нового радника.
Молодь дебатує — німецько-український проєкт, спрямований на розвиток комунікативних навичок та критичного мислення, зараз функціонує самостійно завдяки нашим партнерам Internationales Haus Sonnenberg і вчителькам першого набору.
Запуск проєкту командою EdCamp Ukraine
Долучайтеся до спільноти українського вчительства та отримайте бонус, що допоможе відновити власний ресурс для великих (і не дуже) справ.
Перевірте пошту та підтвердіть підписку. Добірка з вправами буде чекати на вас у наступному листі.
Перевірте пошту та підтвердіть підписку. Добірка з вправами буде чекати на вас у наступному листі.
Ви вже отримали лист для підтвердження підписки. Будь ласка, перевірте вхідні листи від EdCamp Ukraine.
Отакої! Ваша електронна адреса вже отримує листи від EdCamp Ukraine. Дякуємо Вам! До зустрічі на електронній пошті.
Майте на увазі, що перелік виданих документів про підвищення кваліфікації оприлюднюється на вебсайті протягом 15 календарних днів після їх видачі.