Відбувся історичний вебінар “Діти і папери: залишити, змінити, скасувати?”
У рамках проекту “Діти і папери: як досягти балансу у школі” відбувся вебінар, присвячений реальним історіям про бюрокразавра – паперового шкільного монстра, який заважає навчати дітей.
Говорили Павло Хобзей – заступник міністерки освіти і науки України, Оксана Макаренко – радниця міністерки освіти і науки України, Олександр Елькін – натхненник руху EdCamp в Україні.
“Потрібно звільнити педагогів і адміністраторів від непотрібних звітів, дати свободу для самоосвіти, творчості, а це, у свою чергу, сприятиме підвищенню якості освіти”, – зазначив Павло Хобзей.
За розрахунками громадського руху EdCamp в Україні, на всі документи у школі за місяць витрачається в середньому 4 пачки паперу, це 48 пачок на рік. Станом на 2015/2016 н. р. в Україні налічувалося 17 337 шкіл. “Отже, на місяць це – 69 348 пачок або 4 160 зрубаних дерев і 5 млн 200 тис. грн, щоб цей папір придбати”, – зауважив Олександр Елькін.
Наприкінці вебінару Оксана Макаренко підкреслила, що “дуже важливо розмовляти та будувати стосунки на відвертості. Нині ми маємо політичну волю Міністра – Лілії Гриневич та підтримку профільного заступника міністра Павла Хобзея, щоб імплементувати зміни. Частиною цих змін стане поступова заміна паперообігу на електронний документообіг у Новій українській школі”.
Більше на сайті Міністерства освіти і науки України: http://mon.gov.ua/usi-novivni/novini/2016/10/12/spilna-inicziativa-mon-i-edcamp-ukraine-z/.