Серпневе відеозвернення від команди EdCamp Ukraine
Цьогоріч ми у рідному Харкові, у нашому новому офісі. Ми щиро мріяли про це і від самого початку вторгнення уявляли собі день, коли зберемося в цих стінах. І ось ми тут!
У змішаному форматі ми готували для вас це відео, друзі
Чим ми хочемо поділитися, щоб підтримати вас та посилити вашу стійкість на початку прийдешнього навчального року? Дивіться самі.
Тут зібрали всі важливі покликання, а у самому відео ще і кілька крутих анонсів зробили!
Посібник «Дорослі в ресурсі: як допомагати собі та дітям»
25 лютого 2022 року ми відкрили наш перший Простір стійкості разом із Інститутом травмостійкості і зустрічалися щодня, щоб підтримати українських освітян у часи війни. Всі ми переживаємо травматичні воєнні події і от уже півтора року живемо в стані постійного стресу. У таких умовах дорослі й діти вкрай потребують підтримки, розради і дієвих способів, як працювати зі стресом і травмою. Їх Ви можете знайти в цьому посібнику. Тут представлені матеріали про те, як давати раду емоціям, стресу, покращувати свій стан і повертатися до радості й благополуччя в складних умовах.
https://bit.ly/AdultsInTheResource
Застосунок iChill
У партнерстві з Інститутом Травмостійкості (США) EdCamp Ukraine реалізував випуск застосунку iChill з практиками стійкості для українців і українок. Він вчить освітян/-ок навичок Моделі стійкості спільнот, регулярне практикування яких допоможе покращити стан розуму, тіла і духу, особливо після стресових чи травматичних подій.
Для для IOS https://apps.apple.com/ru/app/ichill/id403527676
Для Android https://play.google.com/store/apps/details…
Посібник «Даємо собі раду»
Цей посібник — уособлення ефекту «довгого хвоста», притаманного усім проєктам ГО «ЕдКемп Україна». Бо він виріс з антикризової ініціативи «Моя війна. Уроки», у межах якої 27 освітянок та освітян поділилися своїм, дуже різним, але однаково важливим досвідом життя і викладання під час повномасштабного вторгнення. Сподіваємося, Ви необхідну підтримку у цьому посібнику, де зібрані чіткі пояснення емоційних станів і практичні поради та вправи для відновлення.
https://bit.ly/edcamppsychologists
Телеграм-канал «Дорослі в ресурсі заради дітей»
Ми створили його для батьківства, яке хоче мати міцний контакт зі своїми дітьми. Тут ви знайдете цікаві ігри, які допоможуть провести час із дітьми, сприяючи розвитку їхньої креативності і творчості, а також натхненні казки, які стануть приводом для роздумів і діалогу.
https://t.me/adultsforchildren
Документ ОЕСР «Майбутнє освіти в Україні: ідеї з усього світу»
Освіта під час війни — це справді випробування. У розбудові освіти майбутнього Україна може скористатися кращими практиками та досвідом зарубіжних країн у подоланні різноманітних криз. У цьому нам допомогла Організація економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР), яка започаткувала проєкт «Освіта в часи кризи». Організація зібрала приклади таких досвідів різних країн у тематичну публікацію, а Лілія Гриневич проаналізувала їх та обрала найбільш корисні та суголосні ситуації в українській освіті. Знайомтеся з ними та нотуйте для себе круті закордонні практики для подальшого впровадження.
Оновлена платформа EdWay
Це унікальне місце, де ви можете запропонувати свою програму підвищення кваліфікації іншим та знайти для себе будь-яку можливість і здобути нові знання й навички. Заходьте до нас та дивіться, скільки там всього!
Дослідження соціально-емоційних навичок
Цьогоріч Україна долучається до першого масштабного міжнародного дослідження соціально-емоційних навичок – ДоСЕН. Його здійснює Організація економічного співробітництва та розвитку (OEСР) в 15-ти країнах світу. А що робимо ми? EdCamp Ukraine стала національним центром дослідження.
Інформаційний буклет http://bit.ly/bookletdosen
Форма раннього інтересу на онлайн-курс #освітабездискримінації
Уже дуже скоро ми запросимо першу когорту освітян на курс «Освіта без дискримінації». Для того, щоб потрапити на це велике навчання, заповнюйте форму попереднього інтересу. Усі разом ми зможемо зробити заклади освіти ще більш інклюзивним та вільним від дискримінації!
Посібник «STEM-світа в початковій школі»
Упровадження STEM-освіти в початковій школі є важливим для розвитку компетентностей учнівства, тому пропонуємо розпочати знайомство з новими можливостями STEM-освіти разом із цією книгою. Вона призначена для вчительок і вчителів початкових класів, які хочуть ознайомитися з концепцією STEM та створити базовий набір сценаріїв таких занять. Тут ви знайдете матеріали, які можна адаптувати до потреб конкретного класу та навчальної програми в контексті STEM-освіти, практичні поради та ідеї для проведення цікавих уроків.
Буклети всіх Толок стійкості
За результатами кожної Толоки стійкості ми готуємо буклет із найкращими спікерськими ідеями – п’ятьма лайфгаками, з якими ви можете ознайомитися та використовувати хоч завтра.
https://bit.ly/resiliencytolokabooks
Формат п’ятихвилинної конференції
Цьогоріч ми провели велику національну подію, EdCamp-ВОЛЯ, під час якої спробували дуже крутий формат п’ятихвилинної конференції. Це формат, в якому кожен і кожна, хто виступають, мають лише пять хвилин на презентацію своєї візії на ту чи іншу тему. Спробувавши його, ми зрозуміли, що хочемо поділитися цією знахідкою з усіма, адже цей формат дозволяє дуже концентровано отримати багато нових знань, лайфгаків, порад, і почути різні думки з приводу одного чи навіть багатьох питань. Спробуйте провести свою серпневу (не)конференцію у такому форматі – користуйтеся відео з ВОЛІ або ж записуйте власні. Для цього також ділимося інструкцією запису таких відео.
Відео з національної події https://bit.ly/videosedcampvolia
Інструкція запису https://bit.ly/rec5minutes
Есей Джека Ґрейпса
Після цього тексту ми отримали кілька відгуків наших освітян про те, що це надихнуло їх на давно забуті мрії написати книгу чи вести особистий блог. Це есей Джека Ґрейпса, письменника, засновника Письменницького Методу. Завантажуйте його текст, читайте його вголос своїм колегам, проводьте рефлексії та діліться враженнями. А щоб обговорення було ще більш змістовним, дивіться повний запис його сесії та знайомтеся з самим Письменницьким методом.
Есей https://bit.ly/essayedcampvolia
Письменницький метод https://methodwriting.com.ua
Тематичний грайлист
Для створення правильної атмосфери користуйтеся нашим спеціальним грайлистом. У ньому зібрані пісні українських виконавців і виконавиць.
https://bit.ly/musicedcampvolia
Благодійна акція до Дня Незалежності
На EdCamp-ВОЛІ ми разом створили картину — найбільшу, написану учасниками і учасницями однієї події. Вона стала Національним рекордом! Хочете отримати частину картини? 24 серпня ми розпочали важливий збір із дуже особливим подарунком і назвали його «32 частинки ВОЛІ для вільних людей». Як зробити добру справу та долучитися?
Форма підписки на нашому сайті
Ми оновили форму підписки і тепер отримувати листи від нас стало ще легше. Залишайте свою пошту та отримуйте листи від нас. Вони завжди змістовні, унікальні та ду-у-уже красиві. Так-так, прям зараз підпишіться!
Опитування про EdCamp-медіа
Ми хочемо створити щось таке-е-е… Унікальне, цікаве, потрібне та насичене. І ми хочемо почути вас. Подумайте, як це може виглядати та яке наповнення там може бути? Едкемпівське радіо, блоги, можливо подкаст чи навіть журнал? Поділіться з нами, адже все це буде створене саме для вас – заповнюйте форму зворотного зв’язку.
Це все на сьогодні, але не на найближчий рік!
Скоро ми розпочнемо реєстрацію на наступну хвилю регіональних (не)конференцій, запустимо національну освітню платформу «ПОВІР», представимо результати змін в рамках проєкту «Змінитися за 7 місяців» у форматі посібника, підготуємо візійне науково-популярне видання «Якою може бути нова /українська/ школа» із зібраними дискусіями, експертними думками, ідеями та осяяннями про майбутнє української середньої освіти та будемо анонсувати багато-багато навчань.
Дякуємо нашим партнерам – усім міжнародним і українським організаціям!