Зробіть свій унесок в розвиток спільноти!
UA
img
«Передпереможна сила для післяпереможних планів»

Національний EdCamp ВОЛЯ-2023

27–29 червня, онлайн і офлайн

img

Освітянська подія для вільних, у двох частинах: СЕНсація* у форматі (не)конференції та Five Minute Conference — «п’ятихвилинна конференція»

Кристалізуємо волю задля благополуччя!

* CЕН = соціально-емоційні навички / навчання

Хочу зареєструватися
img
img img img img
img

Чому про волю?

ВОЛЯ є для нас високою цінністю

Україна — країна вільних людей

1

У книзі «Компас цінностей. Уроки 101 країни про цілі, лідерство і життя» британська дослідниця Мандіп Рай аналізує цінності, притаманні різним націям та країнам. На її погляд, українцям і українкам притаманні цінності свободи, тобто в одному зі значень цього слова — волі.

ВОЛЯ — насправді надважливий концепт для України, що містить ключові для українок і українців сенси, закодовані в тризубі, нашому малому гербі. ВОЛЯ є для нас високою цінністю, адже Україна — країна вільних людей, водночас ми маємо надзвичайну волю до перемоги і кращого майбуття для нашої країни. Кожен і кожна з нас вкладає багато зусиль для наближення перемоги. Це робить і освітянство — працюючи в надзвичайно складних умовах, навчаючи дітей, які стануть тим новим поколінням, яке буде розбудовувати нашу країну.

2

Компас українських цінностей, концепція Нової української школи і дослідження Організації економічного співробітництва та розвитку стали філософською рамкою для Національного EdCamp ВОЛЯ-2023.

3

Ми трактуємо 4 літери слова ВОЛЯ як 4 вершини квадрата — фігури, що символізує стійкість, надійність, певну матрицю творення, утілення ідеї: Віра, Освіта, Любов і Ясність. В освітянській події ми пропонуємо ще одне прочитання ключового українського коду — щоб кристалізувати силу, яка веде до благополуччя.

img

Також ми називаємо цю подію передпереможною (не)конференцією для післяпереможних планів, адже всі ми в передчутті перемоги України і не маємо сумнівів у тому, що вона настане. Саме тому ми вже готуємося і думаємо про докорінні зміни в освіті після перемоги.

img
img img img
img img img

Що є ключем до кращого майбутнього?

Ми віримо, що надметою освіти має бути зміцнення, певна кристалізація волі для індивідуального і колективного благополуччя.
img
Майбутнє завжди дивуватиме нас новими викликами людському благополуччю. Зміни клімату й глобальний штучний інтелект, економічні потрясіння, пандемії і стихійні лиха… І ще досі — реальні війни.
img
75 % учнівства різних країн відчувають себе громадянками й громадянами світу, усвідомлюють ці виклики та хочуть впливати на розв’язання глобальних світових проблем, проте кожна друга особа з опитаних не відчуває в собі сили полегшити ситуацію у світі.
img
Ключ — і є ця сила, яка дає змогу приймати виклики й торувати свій шлях до благополуччя. Воля (в освіті, коли говоримо про дітей і молодь, — student agency) ґрунтується на переконанні «я можу впоратися, можу позитивно вплинути на своє життя, на обставини».
img
Воля також включає здатність діяти — «я знаю, як діяти, у мене є знання, навички, здатності діяти, щоб активувати ці зміни». І це працює для всіх, зокрема і для учнівства.
img
Учні й учениці навчаються та розвивають свою волю у взаємодії з іншими: однолітками та друзями, вчительством, батьківством, братами й сестрами, людьми з інших спільнот, до яких вони належать, а також у динаміці групи.

Джерело: OECD, PISA 2018 Results. Are students ready to thrive in an interconnected world? Volume VI, 2020

Перейти до джерела
img img
img img

«Воля учнівства (student agency) полягає в тому, що діти мають не просто пасивно засвоювати інформацію, а залучати свої емоційні, когнітивні та інші ресурси для того, щоб змінювати ситуацію і впливати на світ довкола»

Андреас Шляйхер

Подія для вільних

Філософська рамка події має практичне втілення і пов’язана з головними елементами EdCamp ВОЛЯ-2023.

img
1 ВІРА —> Спільнота

Ми віримо в Перемогу і подальше буття та розвій України. Маючи віру, ми можемо йти далі, навчатися. Коли є віра, я вірю в себе, то можу сприймати знання.

Докладніше
Спільнота

40-тисячна спільнота відповідального вчительства є уособленням віри в зміни в Україні і демонструє неабиякий героїзм у складні часи.

2 ОСВІТА —> Five Minute Conference

Ми переконані, що вона має бути серед пріоритетів. Маючи широкі знання про світ, ми можемо прийняти його і навчаємося любити.

Докладніше
img
Five Minute Conference

Онлайн-подія, де ми спробуємо відповісти на запитання, якою може бути нова /українська/* школа і об’єднаємо українських та іноземних експертів і експерток. Подія відбуватиметься в новому для EdCamp Ukraine форматі п’ятихвилинної конференції. Крім того, відбудуться експертні сесії гостей, які завітали до простору події фізично, із прямою трансляцією онлайн.

3 ЛЮБОВ —> СЕНсація у форматі (не)конференції

Ми прагнемо, щоб саме любов і доброта — до себе, людей, професії, країни, світу — були основою нашого поступу. Тільки якщо ми здатні проявити співпереживання, емпатію, ми можемо мати ясність.

Докладніше
img
СЕНсація у форматі (не)конференції

Запуск міжнародного Дослідження соціально-емоційних навичок (ДоСЕН) та програма соціально-емоційного та етичного навчання (СЕЕН) у різних аспектах розкривають любов — до людей і світу. Суттєвою частиною події стане «СЕНсація у форматі (не)конференції» — масштабна офіційна презентація ДоСЕН, перших результатів СЕЕН, онлайн-курсу #освітабездискримінації, всеукраїнської державно-громадської платформи ПОВІР за участі Сергія Бабака, Тетяни Вакуленко, Сергія Горбачова, Лілії Гриневич, Руслана Гурака, Сергія Колебошина, Оксена Лісового і Андреаса Шляйхера. 

img
4 ЯСНІСТЬ —> Візійна книга

Ми впевнені, що ясність є однією з головних якостей освіти, прозорої і відкритої, зрозумілої всім учасницям і учасникам процесу.

Докладніше
Візійна книга

Усі дискусії, експертні думки, ідеї та осяяння про майбутнє української середньої освіти ми спробуємо узагальнити у форматі візійного науково-популярного видання «Якою може бути нова (українська) школа» спільно з видавництвом Vivat, яке вийде друком  наприкінці 2023 року. Ми зберемо всі думки — не лише про реформу НУШ, а й про той шанс на переосмислення та перевинаходження освіти після війни.

img img

«Коли мене запитують, про суть реформи НУШ, то, окрім зрозумілих усім компетентнісного підходу та дитиноцентричності, я говорю про те, що вперше за історію нашої незалежності освіту розглядають як екосистему, що має допомагати людям, малим і дорослим, рухатися до благополуччя»

Олександр Елькін

Кристал EdCamp ВОЛЯ-2023

Концепт волі ми втілюємо у кристалі — фігурі з упорядкованою структурою, осердям якої є радість.

Під час нашої національної події в грудні 2021 року ми дослідили поняття радості і з’ясували, що воно є ширшим за щастя, адже радість може існувати в різних життєвих обставинах. Радість може сусідувати з випробуваннями, втратами і навіть горем.

Саме з радості починається кристал — символ EdCamp ВОЛЯ-2023. У стані радості ми можемо нарощувати нашу волю.

img
img img img
img img
img

Нижня і верхня вершини, що зростають із його центру, — інтенції «я можу — я знаю», яка відповідає за індивідуальне благополуччя, і «ми можемо — ми знаємо», яка позначає колективне благополуччя та кінцеву мету, куди ми всі рухаємося.

img img img img
img img

«Негаразди — це не вирок. Усі ми переживаємо різні негаразди, але й зараз можемо робити вибір, орієнтований на стійкість. Нам важливо усвідомлювати, що те, що ми культивуємо в саду нашого життя, те і проростає»

Елейн Міллер-Керес

Напрями роздумів

Усьому експертному колу ми запропонуємо поділитися своєю ідеєю, візією чи конкретною пропозицією щодо змін в освіті.

img
img img img

Роздуми спікерок і спікерів будуть організовані за 8 напрямами

Безпека і цивільний захист

img
 • Підсилення цього компонента, особливо в районах, де відновлено контроль уряду України, зонах бойових дій, районах під постійними обстрілами.

Відкритість світу

img
 • Долучення української освіти до глобальних трендів та стандартів освіти, зокрема в контексті євроінтеграції.

Зміст освіти

img
 • Ціннісне підґрунтя, зміни у смисловому наповненні, педагогічних підходах та методиках, фокусах навчання.

Інфраструктура і мережа

img
 • Принципи відбудови закладів освіти та зміни в організації освітнього простору.

Навички майбутнього

img
 • Орієнтація шкільної освіти на соціально-емоційні навички та актуальні потреби ринку праці.

Професійний розвиток педагогічних (науково-педагогічних) працівників/-иць

img
 • Зміни ролі вчителя / вчительки відповідно до глобальної ситуації, наслідків війни та реформи Нової української школи.

Стійкість і зцілення

img
 • Залучення стійкісних підходів, що сприяють післявоєнному зціленню і психологічному благополуччю.

Цифрова школа

img
 • Роль технологій в організації та змісті навчання.
img img img img
img img

«Визнання, що єдине, що має людина, — це інші люди, також є результатом вибору. Саме тому для нас як людей важливо всіляко зміцнювати одне одного без пошуку якихось відмінностей. Кожний і кожна з нас є самими собою, зі своєю специфікою, унікальними рисами, але разом ми значно сильніші, ніж поодинці»

Ева Едіт Еґер

Програма, що всередині

 • 3 дні події — едкемпо-радісний, святково-конституційний та змінно-активаційний
 • 3 експертні паралелі з ВОЛЯ-презентаціями від провідних експертів та експерток
 • Панельні дискусії, фасилітовані сесії та мозкові штурми
 • Спід-гікінг та вчительські паралелі обміну досвідом, командні виклики
 • 32 п’ятихвилинні виступи українських та зарубіжних експертів і експерток та 8 сходинок до підсилення волі в учнівства
 • 3 сесії з обговоренням про сенси освіти та стійкості
 • Щоденник ВОЛІ
 • Переможний грайлист
 • «М’яка» кімната, пресрум
 • Підписання меморандуму та створення дорожньої карти впровадження соціально-емоційних навичок в освіті України
 • Пам’ятні відзнаки учасниць і учасників події
 • Передзамовлення книги «Якою може бути нова /українська/ школа»
 • Особлива сесія для встановлення рекорду України!
img

Розклад

Завантажуйте розклад EdCamp ВОЛЯ-2023
Зазирнути до програми
img img img img
img img img
img img

«Уявіть собі, що ми несемо повідомлення в майбутнє, і його передаємо всі ми, кожна людина на Землі. І воно дуже важливе. Усе ваше життя — одна літера, одна літера в цьому повідомленні. І вгадайте — що? Якщо вашу літеру не надішлють, а це може бути маленька буква А, чи Б, чи Л, тоді нічого не вийде, неможливо буде прочитати все повідомлення. Ваше життя полягає в тому, щоб прожити свою літеру, що би з вами не трапилося»

Джек Грейпс

Як долучитися

img

Із сертифікатом

Ця подія є програмою підвищення кваліфікації, що відповідає всім вимогам МОН і розміщена на Національній платформі можливостей професійного розвитку педагогічних працівників «EdWay». Якщо хочете отримати сертифікат про підвищення кваліфікації, ми попросимо вас бути максимально уважними під час події, нотувати сесії, які ви відвідали, та після завершення події заповнити підсумкову онлайн-форму.

img

Без конкурсного добору

На участь в онлайн-частині події ми запросимо всіх, хто зареєструються. Можливість приєднатися до (не)конференції наживо ми розіграємо між тими, хто матиме реєстрацію в нашій гугл-формі. Також ми скасовуємо сертифікаційний внесок для цієї події, як і для будь-яких інших наших програм підвищення кваліфікації під час воєнного стану.

img img img
img img

«Через відсутність істинної волі свобода займає центральне місце в ідентичності України; це пошук того, чого цю націю так часто позбавляли впродовж історії»

Мандіп Рай

img img img

Партнерське коло

Магістральна підтримка
Державна підтримка
Науково-методологічна підтримка 
Інформаційна підтримка
Форма зворотного зв’язку

Залиште свої контактні дані для зв’язку

Ваше ім’я
Телефон
flag
 • flag
  af +93
 • flag
  al +355
 • flag
  dz +213
 • flag
  as +1684
 • flag
  ad +376
 • flag
  ao +244
 • flag
  ai +1264
 • flag
  ag +1268
 • flag
  ar +54
 • flag
  am +374
 • flag
  aw +297
 • flag
  au +61
 • flag
  at +43
 • flag
  az +994
 • flag
  bs +1242
 • flag
  bh +973
 • flag
  bd +880
 • flag
  bb +1246
 • flag
  by +375
 • flag
  be +32
 • flag
  bz +501
 • flag
  bj +229
 • flag
  bm +1441
 • flag
  bt +975
 • flag
  bo +591
 • flag
  ba +387
 • flag
  bw +267
 • flag
  br +55
 • flag
  bn +673
 • flag
  bg +359
 • flag
  bf +226
 • flag
  bi +257
 • flag
  kh +855
 • flag
  cm +237
 • flag
  ca +1
 • flag
  cv +238
 • flag
  ky +1345
 • flag
  cf +236
 • flag
  td +235
 • flag
  cl +56
 • flag
  cn +86
 • flag
  co +57
 • flag
  km +269
 • flag
  cd +243
 • flag
  cg +242
 • flag
  ck +682
 • flag
  cr +506
 • flag
  ci +225
 • flag
  hr +385
 • flag
  cu +53
 • flag
  cy +357
 • flag
  cz +420
 • flag
  dk +45
 • flag
  dj +253
 • flag
  dm +1767
 • flag
  do +1809
 • flag
  ec +593
 • flag
  eg +20
 • flag
  sv +503
 • flag
  gq +240
 • flag
  er +291
 • flag
  ee +372
 • flag
  et +251
 • flag
  fo +298
 • flag
  fj +679
 • flag
  fi +358
 • flag
  fr +33
 • flag
  pf +689
 • flag
  ga +241
 • flag
  gm +220
 • flag
  ge +995
 • flag
  de +49
 • flag
  gh +233
 • flag
  gi +350
 • flag
  gr +30
 • flag
  gl +299
 • flag
  gd +1473
 • flag
  gp +590
 • flag
  gu +1671
 • flag
  gt +502
 • flag
  gg +44
 • flag
  gn +224
 • flag
  gw +245
 • flag
  gy +592
 • flag
  ht +509
 • flag
  hn +504
 • flag
  hk +852
 • flag
  hu +36
 • flag
  is +354
 • flag
  in +91
 • flag
  id +62
 • flag
  ir +98
 • flag
  iq +964
 • flag
  ie +353
 • flag
  im +44
 • flag
  il +972
 • flag
  it +39
 • flag
  jm +1876
 • jp +81
 • flag
  je +44
 • flag
  jo +962
 • flag
  kz +7
 • flag
  ke +254
 • flag
  ki +686
 • flag
  kw +965
 • flag
  kg +996
 • flag
  la +856
 • flag
  lv +371
 • flag
  lb +961
 • flag
  ls +266
 • flag
  lr +231
 • flag
  ly +218
 • flag
  li +423
 • flag
  lt +370
 • flag
  lu +352
 • flag
  mo +853
 • flag
  mk +389
 • flag
  mg +261
 • flag
  mw +265
 • flag
  my +60
 • flag
  mv +960
 • flag
  ml +223
 • flag
  mt +356
 • flag
  mh +692
 • flag
  mq +596
 • flag
  mr +222
 • flag
  mu +230
 • flag
  mx +52
 • flag
  fm +691
 • flag
  md +373
 • flag
  mc +377
 • flag
  mn +976
 • flag
  me +382
 • flag
  ms +1664
 • flag
  ma +212
 • flag
  mz +258
 • flag
  mm +95
 • flag
  na +264
 • flag
  nr +674
 • flag
  np +977
 • flag
  nl +31
 • flag
  nc +687
 • flag
  nz +64
 • flag
  ni +505
 • flag
  ne +227
 • flag
  ng +234
 • flag
  kp +850
 • flag
  no +47
 • flag
  om +968
 • flag
  pk +92
 • flag
  pw +680
 • flag
  ps +970
 • flag
  pa +507
 • flag
  pg +675
 • flag
  py +595
 • flag
  pe +51
 • flag
  ph +63
 • flag
  pl +48
 • flag
  pt +351
 • flag
  pr +1787
 • flag
  qa +974
 • flag
  re +262
 • flag
  ro +40
 • flag
  ru +7
 • flag
  rw +250
 • flag
  kn +1869
 • flag
  lc +1758
 • flag
  vc +1784
 • flag
  ws +685
 • flag
  sm +378
 • flag
  st +239
 • flag
  sa +966
 • flag
  sn +221
 • flag
  rs +381
 • flag
  sc +248
 • flag
  sl +232
 • flag
  sg +65
 • flag
  sk +421
 • flag
  si +386
 • flag
  sb +677
 • flag
  so +252
 • flag
  za +27
 • flag
  kr +82
 • flag
  es +34
 • flag
  lk +94
 • flag
  sd +249
 • flag
  sr +597
 • flag
  sz +268
 • flag
  se +46
 • flag
  ch +41
 • flag
  sy +963
 • flag
  tw +886
 • flag
  tj +992
 • flag
  tz +255
 • flag
  th +66
 • flag
  tl +670
 • flag
  tg +228
 • flag
  to +676
 • flag
  tt +1868
 • flag
  tn +216
 • flag
  tr +90
 • flag
  tm +993
 • flag
  tc +1649
 • flag
  tv +688
 • flag
  ug +256
 • flag
  ua +380
 • flag
  ae +971
 • flag
  gb +44
 • flag
  us +1
 • flag
  uy +598
 • flag
  uz +998
 • flag
  vu +678
 • flag
  va +379
 • flag
  ve +58
 • flag
  vn +84
 • flag
  vg +1284
 • flag
  vi +1340
 • flag
  eh +212
 • flag
  ye +967
 • flag
  zm +260
 • flag
  zw +263
Email
Напишіть Ваше запитання

Учительство, об’єднуймося!

Долучайтеся до спільноти EdCamp Ukraine та зростайте разом із нами.

Кожен лист — це:

 • можливості для професійного та особистісного зростання;
 • нові ініціативи і програми підвищення кваліфікації;
 • статті й інтерв’ю ПРО і ДЛЯ українського вчительства.