Коло зростання Національного EdCamp 2024
Процес зростання ми унаочнюємо у формі кола навколо точки стійкості – як розширення спроможностей людини, які вона розвиває завдяки залученню різних інтелектів.
Відповідальність робити нагальне
Cвобода обирати важливе
Стійкість — один із головних напрямків роботи EdCamp Ukraine у роки великої війни. Це події, програми, поширення серед освітянської спільноти методик задля формування стійкісно орієнтованої школи, стійкого учнівства і вчительства.
У світі, який також переживає час невизначеності і потрясінь, стійкість набула вагомого значення і має багато визначень на різних рівнях — від фізіологічного до концептуального та філософського. Зокрема, ДоСЕН визначає стресостійкість як «здатність ефективно контролювати власну тривожність і спокійно вирішувати проблеми, без зайвої напруги і стресу». А стійкість здоров’я і благополуччя передбачає задоволеність життям, поточне психологічне благополуччя, піклування про власне здоров’я.
Програма соціально-емоційного та етичного навчання дає таке визначення стійкості — це здатність продуктивно реагувати на виклики, стрес, загрози та несподіванки, які зазвичай дестабілізують людину. Стійкість у структурі СЕЕН виховується на особистісному, міжособистісному (взаємини підтримки), структурному (правила та інституції, які сприяють благополуччю та стійкості) і культурному (цінності, переконання й практики, що сприяють стійкості) рівнях.
Ми хочемо додати ще одне визначення стійкості, яке ґрунтуємо на цінностях EdCamp Ukraine. У своїй діяльності ми надаємо велику вагу внутрішньому розвитку, який зумовлює поступ людей та спільнот. Зовнішні зміни неможливі без внутрішніх. Тож ми хочемо окреслити глибинні сенси стійкості і внутрішні якості, які допоможуть освітянській спільноті творити еволюцію, незважаючи на виклики сьогодення.
Для нас стійкість — це взаємозалежність і рівновага відповідальності і свободи: відповідальності робити нагальне і свободи обирати важливе.
1. Ключові результати ДоСЕН-2023 для України (Випуск 1)
2. Соціально-емоційні навички для поліпшення якості життя: результати Дослідження соціально-емоційних навичок (ДоСЕН-2023) від ОЕСР. Том 1. Учнівство про себе.
Андреас Шляйхер,
директор з питань освіти та навичок ОЕСР, засновник освітніх вимірювань PISA і ДоСЕН
Тлумачимо формулу
Свобода х Відповідальність = Точка стійкості
Свобода і відповідальність – надзвичайно цінні для освітянства. Адже нині українська освіта рухається від тоталітарного тиску до свободи, зокрема, академічної. Відповідальність – показник дорослості людини і суспільства, бо чим більше відповідальності, тим менше інфантильності і намагань знайти когось зовні, хто б вирішив усі наші проблеми.
Свобода і відповідальність – ключові складники екзистенційного інтелекту, покликаного ставити важливі питання і шукати на них відповіді, щоби зрозуміти сенс людського існування. Для філософів-екзистенціалістів свобода – основний прояв і фундаментальна умова людського існування. Також вони розуміли свободу як як відповідальність людини за її вибір і його результати.
Підсилення свободи і відповідальності – шлях до внутрішнього зростання. Якщо їх представити як осі координатної площини, це унаочнює їх взаємозалежність: багато свободи вимагає такої ж великої відповідальності за усвідомлений вибір і його результати. На перетині свободи і відповідальності є наша внутрішня рівновага — точка стійкості.
Олександр Елькін,
голова Ради EdCamp Ukraine
Процес зростання ми унаочнюємо у формі кола навколо точки стійкості – як розширення спроможностей людини, які вона розвиває завдяки залученню різних інтелектів.
Формування кола символізує процес навчання. Томас Фанке, співзасновник інноваційного німецького закладу Tomorrow University, підмітив, що початок вивчення чогось нового часто буває некомфортним. Він ілюструє це метафорою квадрата і кола: коли людина починає щось вивчати, вона, мов квадрат, тяжко і повільно рухається, проте з набуттям нових знань і навичок цей квадрат перетворюється в рухливе, скоординоване і гармонійне коло.
Томас Фанке,
співзасновник інноваційного Tomorrow University в Берліні
Про що будемо говорити на EdCamp Точка стійкості 2024
Олена Зеленська,
Перша леді України
Сер Кен Робінсон,
британський освітній експерт, автор багатьох видань про напрямки змін у освіті
Ця подія є програмою підвищення кваліфікації, що відповідає всім вимогам МОН і розміщена на Національній платформі можливостей професійного розвитку педагогічних працівників «EdWay». Якщо хочете отримати сертифікат про підвищення кваліфікації, ми попросимо вас бути максимально уважними під час події, нотувати сесії, які ви відвідали, та після завершення події заповнити підсумкову онлайн-форму.
На участь в онлайн-частині події ми запросимо всіх, хто зареєструються. Можливість приєднатися до (не)конференції наживо ми розіграємо між тими, хто матиме реєстрацію в нашій гугл-формі. Також ми скасовуємо сертифікаційний внесок для цієї події, як і для будь-яких інших наших програм підвищення кваліфікації під час воєнного стану.
Ігор Козловський,
релігієзнавець, філософ, бранець кремля
Програма сприяння громадській активності «Долучайся!»
Міжнародний фонд «Відродження»
Програма «Громадянська служба миру» Civil Peace Service Ukraine - GIZ ZFD
Посольство США в Україні
Волонтери для України
Комітет Верховної Ради України з питань науки, освіти та інновацій
Консультативна рада з питань сприяння розвитку системи загальної середньої освіти при Президентові України
Міністерство освіти і науки України
Державна служба якості освіти України
Освітній омбудсмен України
Український центр оцінювання якості освіти
Український інститут розвитку освіти
Інститут проблем виховання НАПН України
Організація економічного співробітництва та розвитку
Університет Еморі
Програма SEE Learning
ГО «Безбар'єрність»
Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна
ГО «Смарт Освіта»
Письменницький метод в Україні
International Inclusion Foundation
Music Camp International
Благодійна організація «Благодійний фонд "Суперлюди"»
ГО «Докудейз»
Картонатор
Освітня платформа «EdWay»
Освітня платформа «ПОВІР»
Долучайтеся до спільноти EdCamp Ukraine та зростайте разом із нами.
Перевірте свою пошту та підтвердьте підписку, будь ласка.
Перевірте свою пошту та підтвердьте підписку, будь ласка.
Ви вже отримали електронний лист для підтвердження підписки. Будь ласка, перевірте свою поштову скриньку.
На Вашу електронну адресу вже надходять листи від EdCamp Ukraine. Ми дякуємо Вам. До зустрічі!
Майте на увазі, що перелік виданих документів про підвищення кваліфікації оприлюднюється на вебсайті протягом 15 календарних днів після їх видачі.
Ми докладаємо максимальних зусиль, щоб якнайшвидше відповісти на Ваш запит.