Зробіть свій унесок в розвиток спільноти!
UA
img
«На перетині свободи й відповідальності»

img

24-27 червня, онлайн і офлайн

img

Освітянська (не)конференція
для зростання у часи криз і невизначеності

Хочу зареєструватися
img
img

Що є стійкість?

Відповідальність робити нагальне

Cвобода обирати важливе

1

Стійкість — один із головних напрямків роботи EdCamp Ukraine у роки великої війни. Це події, програми, поширення серед освітянської спільноти методик задля формування стійкісно орієнтованої школи, стійкого учнівства і вчительства.

2

У світі, який також переживає час невизначеності і потрясінь, стійкість набула вагомого значення і має багато визначень на різних рівнях — від фізіологічного до концептуального та філософського. Зокрема, ДоСЕН визначає стресостійкість як «здатність ефективно контролювати власну тривожність і спокійно вирішувати проблеми, без зайвої напруги і стресу». А стійкість здоров’я і благополуччя передбачає задоволеність життям, поточне психологічне благополуччя, піклування про власне здоров’я.

3

Програма соціально-емоційного та етичного навчання дає таке визначення стійкості — це здатність продуктивно реагувати на виклики, стрес, загрози та несподіванки, які зазвичай дестабілізують людину. Стійкість у структурі СЕЕН виховується на особистісному, міжособистісному (взаємини підтримки), структурному (правила та інституції, які сприяють благополуччю та стійкості) і культурному (цінності, переконання й практики, що сприяють стійкості) рівнях.

4

Ми хочемо додати ще одне визначення стійкості, яке ґрунтуємо на цінностях EdCamp Ukraine. У своїй діяльності ми надаємо велику вагу внутрішньому розвитку, який зумовлює поступ людей та спільнот. Зовнішні зміни неможливі без внутрішніх. Тож ми хочемо окреслити глибинні сенси стійкості і внутрішні якості, які допоможуть освітянській спільноті творити еволюцію, незважаючи на виклики сьогодення.

img

Для нас стійкість — це взаємозалежність і рівновага відповідальності і свободи: відповідальності робити нагальне і свободи обирати важливе.

img
img img img img img
img
img img img

Україна – приклад стійкості для світу

Українське учнівство має високий показник стійкості, завдяки якому краще формуються соціально-емоційні навички Наші діти є прикладом стійкості – це засвідчило, зокрема, міжнародне Дослідження соціально-емоційних навичок, яке у світі проводить Організація економічного співробітництва та розвитку, а EdCamp Ukraine стала національним дослідницьким центром ДоСЕН в Україні.
img
За результатами цього вимірювання 10-річне і 15-річне українське учнівство має однаковий рівень стресостійкості, в той час як в інших країнах 15-річні підлітки є менш стійкими, ніж 10-річки1.
img
Наші діти мають один із найвищих у світі показників стійкості здоров’я і благополуччя – 12%1.
img
Вікова різниця в розвитку соціально-емоційних навичок в Україні часто була меншою, ніж в інших країнах / місцевостях ДоСЕН. В Україні виявлено найменшу вікову різницю за розвиненістю навичок енергійності й оптимізму1.
img
Також є відсутність вікової різниці для таких навичок, як товариськість, стресостійкість і наполегливість, тоді як майже у всіх інших країнах / місцевостях ДоСЕН 15-річні засвідчили в себе слабший розвиток цих навичок порівняно з 10-річними1.
img
Зв’язок між навичками допитливості й толерантності, з одного боку, й оцінками з усіх предметів, з іншого, а також між креативністю й оцінками з математики і мистецтва в Україні проявився сильніше, ніж у середньому по країнах / місцевостях ДоСЕН1.
img
У міжнародному звіті ОЕСР відзначає, що стійке учнівство засвідчує вищі рівні майже усіх соціально-емоційних навичок і найбільше – оптимізму2, який для українських дітей надважливий.

1. Ключові результати ДоСЕН-2023 для України (Випуск 1)

2. Соціально-емоційні навички для поліпшення якості життя: результати Дослідження соціально-емоційних навичок (ДоСЕН-2023) від ОЕСР. Том 1. Учнівство про себе.

img img img
img img

«Стійкість формує здатність змінювати простір, людей, час і технології, щоб навчати учнівство для їхнього майбутнього, а не для нашого минулого. Баланс нагального і важливого є ключем до стійкості в освіті»

Андреас Шляйхер,

директор з питань освіти та навичок ОЕСР, засновник освітніх вимірювань PISA і ДоСЕН

Система координат

Тлумачимо формулу
Свобода х Відповідальність = Точка стійкості 

img
1 Цінність свободи і волі для освітян

Свобода і відповідальність – надзвичайно цінні для освітянства. Адже нині українська освіта рухається від тоталітарного тиску до свободи, зокрема, академічної. Відповідальність – показник дорослості людини і суспільства, бо чим більше відповідальності, тим менше інфантильності і намагань знайти когось зовні, хто б вирішив усі наші проблеми.

img
2
Ключові складники екзистенційного інтелекту

Свобода і відповідальність – ключові складники екзистенційного інтелекту, покликаного ставити важливі питання і шукати на них відповіді, щоби зрозуміти сенс людського існування. Для філософів-екзистенціалістів свобода – основний прояв і фундаментальна умова людського існування. Також вони розуміли свободу як як відповідальність людини за її вибір і його результати.

img
3
Підсилення свободи і відповідальності

Підсилення свободи і відповідальності – шлях до внутрішнього зростання. Якщо їх представити як осі координатної площини, це унаочнює їх взаємозалежність: багато свободи вимагає такої ж великої відповідальності за усвідомлений вибір і його результати. На перетині свободи і відповідальності є наша внутрішня рівновага — точка стійкості.

img
img img

«Коли ми маємо занадто багато свободи і мало відповідальності, то рівень хаосу підвищується, і ми приймаємо невиважені рішення. І навпаки, коли у нас забагато відповідальності і мало свободи, то знижується наша мотивація до дії. У обох випадках ми втрачаємо стійкість, яка є рівновагою цих двох цінностей»

Олександр Елькін,

голова Ради EdCamp Ukraine

img img
img

Коло зростання Національного EdCamp 2024

Процес зростання ми унаочнюємо у формі кола навколо точки стійкості – як розширення спроможностей людини, які вона розвиває завдяки залученню різних інтелектів.

img img
img

Формування кола символізує процес навчання. Томас Фанке, співзасновник інноваційного німецького закладу Tomorrow University, підмітив, що початок вивчення чогось нового часто буває некомфортним. Він ілюструє це метафорою квадрата і кола: коли людина починає щось вивчати, вона, мов квадрат, тяжко і повільно рухається, проте з набуттям нових знань і навичок цей квадрат перетворюється в рухливе, скоординоване і гармонійне коло.

img img

«Початківці можуть почуватися незграбними, нескоординованими, невмілими і навіть відчувати сором за це. Але це не так. Це лише етап, який людина має пройти, щоб стати витонченою, скоординованою та компетентною. Небажання пережити цей етап може перешкодити нашому майбутньому зростанню. Я дуже захоплююся кожним і кожною, хто починає навчання. Потрібна сміливість, щоб показати свої слабкості і пробувати щось нове»

Томас Фанке,

співзасновник інноваційного
Tomorrow University в Берліні

img

Найважливіші сенси і теми

Про що будемо говорити на EdCamp Точка стійкості 2024

img
img

СЕН

img
  • Дані, інструменти та методики для формування соціально-емоційних навичок на різних етапах освіти.

Україна в міжнародних дослідженнях

img
  • Презентація центру освітніх вимірювань, вимірювання соціально-емоційних навичок ДоСЕН, дослідження вчителювання Talis+.

Зшиваємо країну

img
  • Oбговорення освітніх рішень на деокупованих територіях, способів зшити розломи українського суспільства, пошуку спільностей українства різних країн.

Цифрова безпека

img
  • Mожливості для освітянства у підвищенні цифрової грамотності і інформаційної гігієни.

Розширення спільноти

img
  • Зустрічаємо перших асоційованих членок і членів EdCamp Ukraine, обговорюємо подальші можливості й виклики зростання напередодні 10-річчя організації.

Рішення для педагогічної освіти

img
  • Презентації прогресивних програм і методик для студентства педвишів та підвищення кваліфікації освітянства.

Подолання викликів війни

img
  • Pезультати пілотування платформи ПОВІР у подоланні освітніх втрат і розривів, обговорення зовнішніх і внутрішніх змін у освітньому середовищі конкретних шкіл.
img img
img img

«Соціально-емоційні навички — це те, завдяки чому ми є людьми. Більш за те: взаємодія та взаємодопомога — це саме те, завдяки чому Україна тримається і стримує агресора. Це основа української стійкості»

Олена Зеленська,

Перша леді України

Програма, що всередині

  • 4 дні події у змішаному форматі із якісною трансляцією та залученістю
  • Спід-гікінг та вчительські паралелі обміну досвідом
  • Діалоги та дискусії з представницями й представниками влади
  • Простір і практики стійкості
  • Вечірній кінозал з обговоренням
  • П’ятихвилинні виступи українського вчительства — про формування різних типів інтелекту в освітньому процесі
  • Освітні розробки та ініціативи від EdCamp Ukraine і партнерського кола
  • Музика на підтримку стійкості та академічних результатів
  • Інклюзивні рішення для української освіти
  • Онлайн-нотатник на щодень
  • Провідне експертне коло із різних країн
  • Сесії з таємними зірковими гостями
  • Благодійні акції
  • Стійкісний грайлист і фотовиставка
  • Особлива сесія для встановлення артрекорду України!
  • Міжнародне опитування спільноти і плани до 10-річчя руху EdCamp в Україні
  • Есей про свободу і відповідальність
  • Підписання меморандумів про нові співпраці
  • Публічний звіт EdCamp Ukraine і фототерапія
img

Розклад і концепція

Завантажуйте розклад EdCamp 2024 Точка стійкості
img img img img
img img img
img img

«Ми знаємо три речі про інтелект. По-перше, він різноманітний, по-друге – динамічний, по-третє – унікальний у кожної людини. Ці особливості інтелекту мають стати осердям майбутніх систем освіти»

Сер Кен Робінсон,

британський освітній експерт, автор багатьох видань про напрямки змін у освіті

img

Як долучитися

img

Із сертифікатом

Ця подія є програмою підвищення кваліфікації, що відповідає всім вимогам МОН і розміщена на Національній платформі можливостей професійного розвитку педагогічних працівників «EdWay». Якщо хочете отримати сертифікат про підвищення кваліфікації, ми попросимо вас бути максимально уважними під час події, нотувати сесії, які ви відвідали, та після завершення події заповнити підсумкову онлайн-форму.

img

Без конкурсного добору

На участь в онлайн-частині події ми запросимо всіх, хто зареєструються. Можливість приєднатися до (не)конференції наживо ми розіграємо між тими, хто матиме реєстрацію в нашій гугл-формі. Також ми скасовуємо сертифікаційний внесок для цієї події, як і для будь-яких інших наших програм підвищення кваліфікації під час воєнного стану.

img
img img img
img img

«Між розумінням свободи «до» [випробувань] і свободи «після» — величезна, фантастична відстань. Свобода «до» — це наша буденність, до якої ми звикаємо і припиняємо ставитися до неї як до цінності. Свободу «після» відчуваєш як найбільшу цінність у своєму житті, яку можна порівняти лише ще з однією цінністю — любов’ю»

Ігор Козловський,

релігієзнавець, філософ, бранець кремля

img img

Партнерське коло

Магістральна підтримка
img

Програма сприяння громадській активності «Долучайся!»

img

Міжнародний фонд «Відродження»

img

Програма «Громадянська служба миру» Civil Peace Service Ukraine - GIZ ZFD

img

Посольство США в Україні

img

Волонтери для України

img

Форма зворотного зв’язку

Залиште свої контактні дані для зв’язку

Ваше ім’я
Телефон
flag
  • flag
    af +93
  • flag
    al +355
  • flag
    dz +213
  • flag
    as +1684
  • flag
    ad +376
  • flag
    ao +244
  • flag
    ai +1264
  • flag
    ag +1268
  • flag
    ar +54
  • flag
    am +374
  • flag
    aw +297
  • flag
    au +61
  • flag
    at +43
  • flag
    az +994
  • flag
    bs +1242
  • flag
    bh +973
  • flag
    bd +880
  • flag
    bb +1246
  • flag
    by +375
  • flag
    be +32
  • flag
    bz +501
  • flag
    bj +229
  • flag
    bm +1441
  • flag
    bt +975
  • flag
    bo +591
  • flag
    ba +387
  • flag
    bw +267
  • flag
    br +55
  • flag
    bn +673
  • flag
    bg +359
  • flag
    bf +226
  • flag
    bi +257
  • flag
    kh +855
  • flag
    cm +237
  • flag
    ca +1
  • flag
    cv +238
  • flag
    ky +1345
  • flag
    cf +236
  • flag
    td +235
  • flag
    cl +56
  • flag
    cn +86
  • flag
    co +57
  • flag
    km +269
  • flag
    cd +243
  • flag
    cg +242
  • flag
    ck +682
  • flag
    cr +506
  • flag
    ci +225
  • flag
    hr +385
  • flag
    cu +53
  • flag
    cy +357
  • flag
    cz +420
  • flag
    dk +45
  • flag
    dj +253
  • flag
    dm +1767
  • flag
    do +1809
  • flag
    ec +593
  • flag
    eg +20
  • flag
    sv +503
  • flag
    gq +240
  • flag
    er +291
  • flag
    ee +372
  • flag
    et +251
  • flag
    fo +298
  • flag
    fj +679
  • flag
    fi +358
  • flag
    fr +33
  • flag
    pf +689
  • flag
    ga +241
  • flag
    gm +220
  • flag
    ge +995
  • flag
    de +49
  • flag
    gh +233
  • flag
    gi +350
  • flag
    gr +30
  • flag
    gl +299
  • flag
    gd +1473
  • flag
    gp +590
  • flag
    gu +1671
  • flag
    gt +502
  • flag
    gg +44
  • flag
    gn +224
  • flag
    gw +245
  • flag
    gy +592
  • flag
    ht +509
  • flag
    hn +504
  • flag
    hk +852
  • flag
    hu +36
  • flag
    is +354
  • flag
    in +91
  • flag
    id +62
  • flag
    ir +98
  • flag
    iq +964
  • flag
    ie +353
  • flag
    im +44
  • flag
    il +972
  • flag
    it +39
  • flag
    jm +1876
  • jp +81
  • flag
    je +44
  • flag
    jo +962
  • flag
    kz +7
  • flag
    ke +254
  • flag
    ki +686
  • flag
    kw +965
  • flag
    kg +996
  • flag
    la +856
  • flag
    lv +371
  • flag
    lb +961
  • flag
    ls +266
  • flag
    lr +231
  • flag
    ly +218
  • flag
    li +423
  • flag
    lt +370
  • flag
    lu +352
  • flag
    mo +853
  • flag
    mk +389
  • flag
    mg +261
  • flag
    mw +265
  • flag
    my +60
  • flag
    mv +960
  • flag
    ml +223
  • flag
    mt +356
  • flag
    mh +692
  • flag
    mq +596
  • flag
    mr +222
  • flag
    mu +230
  • flag
    mx +52
  • flag
    fm +691
  • flag
    md +373
  • flag
    mc +377
  • flag
    mn +976
  • flag
    me +382
  • flag
    ms +1664
  • flag
    ma +212
  • flag
    mz +258
  • flag
    mm +95
  • flag
    na +264
  • flag
    nr +674
  • flag
    np +977
  • flag
    nl +31
  • flag
    nc +687
  • flag
    nz +64
  • flag
    ni +505
  • flag
    ne +227
  • flag
    ng +234
  • flag
    kp +850
  • flag
    no +47
  • flag
    om +968
  • flag
    pk +92
  • flag
    pw +680
  • flag
    ps +970
  • flag
    pa +507
  • flag
    pg +675
  • flag
    py +595
  • flag
    pe +51
  • flag
    ph +63
  • flag
    pl +48
  • flag
    pt +351
  • flag
    pr +1787
  • flag
    qa +974
  • flag
    re +262
  • flag
    ro +40
  • flag
    ru +7
  • flag
    rw +250
  • flag
    kn +1869
  • flag
    lc +1758
  • flag
    vc +1784
  • flag
    ws +685
  • flag
    sm +378
  • flag
    st +239
  • flag
    sa +966
  • flag
    sn +221
  • flag
    rs +381
  • flag
    sc +248
  • flag
    sl +232
  • flag
    sg +65
  • flag
    sk +421
  • flag
    si +386
  • flag
    sb +677
  • flag
    so +252
  • flag
    za +27
  • flag
    kr +82
  • flag
    es +34
  • flag
    lk +94
  • flag
    sd +249
  • flag
    sr +597
  • flag
    sz +268
  • flag
    se +46
  • flag
    ch +41
  • flag
    sy +963
  • flag
    tw +886
  • flag
    tj +992
  • flag
    tz +255
  • flag
    th +66
  • flag
    tl +670
  • flag
    tg +228
  • flag
    to +676
  • flag
    tt +1868
  • flag
    tn +216
  • flag
    tr +90
  • flag
    tm +993
  • flag
    tc +1649
  • flag
    tv +688
  • flag
    ug +256
  • flag
    ua +380
  • flag
    ae +971
  • flag
    gb +44
  • flag
    us +1
  • flag
    uy +598
  • flag
    uz +998
  • flag
    vu +678
  • flag
    va +379
  • flag
    ve +58
  • flag
    vn +84
  • flag
    vg +1284
  • flag
    vi +1340
  • flag
    eh +212
  • flag
    ye +967
  • flag
    zm +260
  • flag
    zw +263
Email
Напишіть Ваше запитання

Учительство, об’єднуймося!

Долучайтеся до спільноти EdCamp Ukraine та зростайте разом із нами.

Кожен лист — це:

  • можливості для професійного та особистісного зростання;
  • нові ініціативи і програми підвищення кваліфікації;
  • статті й інтерв’ю ПРО і ДЛЯ українського вчительства.