Зробіть свій унесок в розвиток спільноти!
UA
img
«На перетині свободи й відповідальності»

img

24-27 червня, онлайн і офлайн

img

Освітянська (не)конференція
для зростання у часи криз і невизначеності

Хочу зареєструватися
img
img

Що є стійкість?

Відповідальність робити нагальне

Cвобода обирати важливе

1

Стійкість — один із головних напрямків роботи EdCamp Ukraine у роки великої війни. Це події, програми, поширення серед освітянської спільноти методик задля формування стійкісно орієнтованої школи, стійкого учнівства і вчительства.

2

У світі, який також переживає час невизначеності і потрясінь, стійкість набула вагомого значення і має багато визначень на різних рівнях — від фізіологічного до концептуального та філософського. Зокрема, ДоСЕН визначає стресостійкість як «здатність ефективно контролювати власну тривожність і спокійно вирішувати проблеми, без зайвої напруги і стресу». А стійкість здоров’я і благополуччя передбачає задоволеність життям, поточне психологічне благополуччя, піклування про власне здоров’я.

3

Програма соціально-емоційного та етичного навчання дає таке визначення стійкості — це здатність продуктивно реагувати на виклики, стрес, загрози та несподіванки, які зазвичай дестабілізують людину. Стійкість у структурі СЕЕН виховується на особистісному, міжособистісному (взаємини підтримки), структурному (правила та інституції, які сприяють благополуччю та стійкості) і культурному (цінності, переконання й практики, що сприяють стійкості) рівнях.

4

Ми хочемо додати ще одне визначення стійкості, яке ґрунтуємо на цінностях EdCamp Ukraine. У своїй діяльності ми надаємо велику вагу внутрішньому розвитку, який зумовлює поступ людей та спільнот. Зовнішні зміни неможливі без внутрішніх. Тож ми хочемо окреслити глибинні сенси стійкості і внутрішні якості, які допоможуть освітянській спільноті творити еволюцію, незважаючи на виклики сьогодення.

img

Для нас стійкість — це взаємозалежність і рівновага відповідальності і свободи: відповідальності робити нагальне і свободи обирати важливе.

img
img img img img img
img
img img img

Україна – приклад стійкості для світу

Українське учнівство має високий показник стійкості, завдяки якому краще формуються соціально-емоційні навички Наші діти є прикладом стійкості – це засвідчило, зокрема, міжнародне Дослідження соціально-емоційних навичок, яке у світі проводить Організація економічного співробітництва та розвитку, а EdCamp Ukraine стала національним дослідницьким центром ДоСЕН в Україні.
img
За результатами цього вимірювання 10-річне і 15-річне українське учнівство має однаковий рівень стресостійкості, в той час як в інших країнах 15-річні підлітки є менш стійкими, ніж 10-річки1.
img
Наші діти мають один із найвищих у світі показників стійкості здоров’я і благополуччя – 12%1.
img
Вікова різниця в розвитку соціально-емоційних навичок в Україні часто була меншою, ніж в інших країнах / місцевостях ДоСЕН. В Україні виявлено найменшу вікову різницю за розвиненістю навичок енергійності й оптимізму1.
img
Також є відсутність вікової різниці для таких навичок, як товариськість, стресостійкість і наполегливість, тоді як майже у всіх інших країнах / місцевостях ДоСЕН 15-річні засвідчили в себе слабший розвиток цих навичок порівняно з 10-річними1.
img
Зв’язок між навичками допитливості й толерантності, з одного боку, й оцінками з усіх предметів, з іншого, а також між креативністю й оцінками з математики і мистецтва в Україні проявився сильніше, ніж у середньому по країнах / місцевостях ДоСЕН1.
img
У міжнародному звіті ОЕСР відзначає, що стійке учнівство засвідчує вищі рівні майже усіх соціально-емоційних навичок і найбільше – оптимізму2, який для українських дітей надважливий.

1. Ключові результати ДоСЕН-2023 для України (Випуск 1)

2. Соціально-емоційні навички для поліпшення якості життя: результати Дослідження соціально-емоційних навичок (ДоСЕН-2023) від ОЕСР. Том 1. Учнівство про себе.

img img img
img img

«Стійкість формує здатність змінювати простір, людей, час і технології, щоб навчати учнівство для їхнього майбутнього, а не для нашого минулого. Баланс нагального і важливого є ключем до стійкості в освіті»

Андреас Шляйхер,

директор з питань освіти та навичок ОЕСР, засновник освітніх вимірювань PISA і ДоСЕН

Система координат

Тлумачимо формулу
Свобода х Відповідальність = Точка стійкості 

img
1 Цінність свободи і волі для освітян

Свобода і відповідальність – надзвичайно цінні для освітянства. Адже нині українська освіта рухається від тоталітарного тиску до свободи, зокрема, академічної. Відповідальність – показник дорослості людини і суспільства, бо чим більше відповідальності, тим менше інфантильності і намагань знайти когось зовні, хто б вирішив усі наші проблеми.

img
2
Ключові складники екзистенційного інтелекту

Свобода і відповідальність – ключові складники екзистенційного інтелекту, покликаного ставити важливі питання і шукати на них відповіді, щоби зрозуміти сенс людського існування. Для філософів-екзистенціалістів свобода – основний прояв і фундаментальна умова людського існування. Також вони розуміли свободу як як відповідальність людини за її вибір і його результати.

img
3
Підсилення свободи і відповідальності

Підсилення свободи і відповідальності – шлях до внутрішнього зростання. Якщо їх представити як осі координатної площини, це унаочнює їх взаємозалежність: багато свободи вимагає такої ж великої відповідальності за усвідомлений вибір і його результати. На перетині свободи і відповідальності є наша внутрішня рівновага — точка стійкості.

img
img img

«Коли ми маємо занадто багато свободи і мало відповідальності, то рівень хаосу підвищується, і ми приймаємо невиважені рішення. І навпаки, коли у нас забагато відповідальності і мало свободи, то знижується наша мотивація до дії. У обох випадках ми втрачаємо стійкість, яка є рівновагою цих двох цінностей»

Олександр Елькін,

голова Ради EdCamp Ukraine

img img
img

Коло зростання Національного EdCamp 2024

Процес зростання ми унаочнюємо у формі кола навколо точки стійкості – як розширення спроможностей людини, які вона розвиває завдяки залученню різних інтелектів.

img img
img

Формування кола символізує процес навчання. Томас Фанке, співзасновник інноваційного німецького закладу Tomorrow University, підмітив, що початок вивчення чогось нового часто буває некомфортним. Він ілюструє це метафорою квадрата і кола: коли людина починає щось вивчати, вона, мов квадрат, тяжко і повільно рухається, проте з набуттям нових знань і навичок цей квадрат перетворюється в рухливе, скоординоване і гармонійне коло.

img img

«Початківці можуть почуватися незграбними, нескоординованими, невмілими і навіть відчувати сором за це. Але це не так. Це лише етап, який людина має пройти, щоб стати витонченою, скоординованою та компетентною. Небажання пережити цей етап може перешкодити нашому майбутньому зростанню. Я дуже захоплююся кожним і кожною, хто починає навчання. Потрібна сміливість, щоб показати свої слабкості і пробувати щось нове»

Томас Фанке,

співзасновник інноваційного
Tomorrow University в Берліні

img

Найважливіші сенси і теми

Про що будемо говорити на EdCamp Точка стійкості 2024

img
img

СЕН

img
 • Дані, інструменти та методики для формування соціально-емоційних навичок на різних етапах освіти.

Україна в міжнародних дослідженнях

img
 • Презентація центру освітніх вимірювань, вимірювання соціально-емоційних навичок ДоСЕН, дослідження вчителювання Talis+.

Зшиваємо країну

img
 • Oбговорення освітніх рішень на деокупованих територіях, способів зшити розломи українського суспільства, пошуку спільностей українства різних країн.

Цифрова безпека

img
 • Mожливості для освітянства у підвищенні цифрової грамотності і інформаційної гігієни.

Розширення спільноти

img
 • Зустрічаємо перших асоційованих членок і членів EdCamp Ukraine, обговорюємо подальші можливості й виклики зростання напередодні 10-річчя організації.

Рішення для педагогічної освіти

img
 • Презентації прогресивних програм і методик для студентства педвишів та підвищення кваліфікації освітянства.

Подолання викликів війни

img
 • Pезультати пілотування платформи ПОВІР у подоланні освітніх втрат і розривів, обговорення зовнішніх і внутрішніх змін у освітньому середовищі конкретних шкіл.
img img
img img

«Соціально-емоційні навички — це те, завдяки чому ми є людьми. Більш за те: взаємодія та взаємодопомога — це саме те, завдяки чому Україна тримається і стримує агресора. Це основа української стійкості»

Олена Зеленська,

Перша леді України

Програма, що всередині

 • 4 дні події у змішаному форматі із якісною трансляцією та залученістю
 • Спід-гікінг та вчительські паралелі обміну досвідом
 • Діалоги та дискусії з представницями й представниками влади
 • Простір і практики стійкості
 • Вечірній кінозал з обговоренням
 • П’ятихвилинні виступи українського вчительства — про формування різних типів інтелекту в освітньому процесі
 • Освітні розробки та ініціативи від EdCamp Ukraine і партнерського кола
 • Музика на підтримку стійкості та академічних результатів
 • Інклюзивні рішення для української освіти
 • Онлайн-нотатник на щодень
 • Провідне експертне коло із різних країн
 • Сесії з таємними зірковими гостями
 • Благодійні акції
 • Стійкісний грайлист і фотовиставка
 • Особлива сесія для встановлення артрекорду України!
 • Міжнародне опитування спільноти і плани до 10-річчя руху EdCamp в Україні
 • Есей про свободу і відповідальність
 • Підписання меморандумів про нові співпраці
 • Публічний звіт EdCamp Ukraine і фототерапія
img

Розклад і концепція

Завантажуйте розклад EdCamp 2024 Точка стійкості
img img img img
img img img
img img

«Ми знаємо три речі про інтелект. По-перше, він різноманітний, по-друге – динамічний, по-третє – унікальний у кожної людини. Ці особливості інтелекту мають стати осердям майбутніх систем освіти»

Сер Кен Робінсон,

британський освітній експерт, автор багатьох видань про напрямки змін у освіті

img

Як долучитися

img

Із сертифікатом

Ця подія є програмою підвищення кваліфікації, що відповідає всім вимогам МОН і розміщена на Національній платформі можливостей професійного розвитку педагогічних працівників «EdWay». Якщо хочете отримати сертифікат про підвищення кваліфікації, ми попросимо вас бути максимально уважними під час події, нотувати сесії, які ви відвідали, та після завершення події заповнити підсумкову онлайн-форму.

img

Без конкурсного добору

На участь в онлайн-частині події ми запросимо всіх, хто зареєструються. Можливість приєднатися до (не)конференції наживо ми розіграємо між тими, хто матиме реєстрацію в нашій гугл-формі. Також ми скасовуємо сертифікаційний внесок для цієї події, як і для будь-яких інших наших програм підвищення кваліфікації під час воєнного стану.

img
img img img
img img

«Між розумінням свободи «до» [випробувань] і свободи «після» — величезна, фантастична відстань. Свобода «до» — це наша буденність, до якої ми звикаємо і припиняємо ставитися до неї як до цінності. Свободу «після» відчуваєш як найбільшу цінність у своєму житті, яку можна порівняти лише ще з однією цінністю — любов’ю»

Ігор Козловський,

релігієзнавець, філософ, бранець кремля

img img

Партнерське коло

Магістральна підтримка
img

Програма сприяння громадській активності «Долучайся!»

img

Міжнародний фонд «Відродження»

img

Програма «Громадянська служба миру» Civil Peace Service Ukraine - GIZ ZFD

img

Посольство США в Україні

img

Волонтери для України

img

Форма зворотного зв’язку

Залиште свої контактні дані для зв’язку

Ваше ім’я
Телефон
flag
 • flag
  af +93
 • flag
  al +355
 • flag
  dz +213
 • flag
  as +1684
 • flag
  ad +376
 • flag
  ao +244
 • flag
  ai +1264
 • flag
  ag +1268
 • flag
  ar +54
 • flag
  am +374
 • flag
  aw +297
 • flag
  au +61
 • flag
  at +43
 • flag
  az +994
 • flag
  bs +1242
 • flag
  bh +973
 • flag
  bd +880
 • flag
  bb +1246
 • flag
  by +375
 • flag
  be +32
 • flag
  bz +501
 • flag
  bj +229
 • flag
  bm +1441
 • flag
  bt +975
 • flag
  bo +591
 • flag
  ba +387
 • flag
  bw +267
 • flag
  br +55
 • flag
  bn +673
 • flag
  bg +359
 • flag
  bf +226
 • flag
  bi +257
 • flag
  kh +855
 • flag
  cm +237
 • flag
  ca +1
 • flag
  cv +238
 • flag
  ky +1345
 • flag
  cf +236
 • flag
  td +235
 • flag
  cl +56
 • flag
  cn +86
 • flag
  co +57
 • flag
  km +269
 • flag
  cd +243
 • flag
  cg +242
 • flag
  ck +682
 • flag
  cr +506
 • flag
  ci +225
 • flag
  hr +385
 • flag
  cu +53
 • flag
  cy +357
 • flag
  cz +420
 • flag
  dk +45
 • flag
  dj +253
 • flag
  dm +1767
 • flag
  do +1809
 • flag
  ec +593
 • flag
  eg +20
 • flag
  sv +503
 • flag
  gq +240
 • flag
  er +291
 • flag
  ee +372
 • flag
  et +251
 • flag
  fo +298
 • flag
  fj +679
 • flag
  fi +358
 • flag
  fr +33
 • flag
  pf +689
 • flag
  ga +241
 • flag
  gm +220
 • flag
  ge +995
 • flag
  de +49
 • flag
  gh +233
 • flag
  gi +350
 • flag
  gr +30
 • flag
  gl +299
 • flag
  gd +1473
 • flag
  gp +590
 • flag
  gu +1671
 • flag
  gt +502
 • flag
  gg +44
 • flag
  gn +224
 • flag
  gw +245
 • flag
  gy +592
 • flag
  ht +509
 • flag
  hn +504
 • flag
  hk +852
 • flag
  hu +36
 • flag
  is +354
 • flag
  in +91
 • flag
  id +62
 • flag
  ir +98
 • flag
  iq +964
 • flag
  ie +353
 • flag
  im +44
 • flag
  il +972
 • flag
  it +39
 • flag
  jm +1876
 • jp +81
 • flag
  je +44
 • flag
  jo +962
 • flag
  kz +7
 • flag
  ke +254
 • flag
  ki +686
 • flag
  kw +965
 • flag
  kg +996
 • flag
  la +856
 • flag
  lv +371
 • flag
  lb +961
 • flag
  ls +266
 • flag
  lr +231
 • flag
  ly +218
 • flag
  li +423
 • flag
  lt +370
 • flag
  lu +352
 • flag
  mo +853
 • flag
  mk +389
 • flag
  mg +261
 • flag
  mw +265
 • flag
  my +60
 • flag
  mv +960
 • flag
  ml +223
 • flag
  mt +356
 • flag
  mh +692
 • flag
  mq +596
 • flag
  mr +222
 • flag
  mu +230
 • flag
  mx +52
 • flag
  fm +691
 • flag
  md +373
 • flag
  mc +377
 • flag
  mn +976
 • flag
  me +382
 • flag
  ms +1664
 • flag
  ma +212
 • flag
  mz +258
 • flag
  mm +95
 • flag
  na +264
 • flag
  nr +674
 • flag
  np +977
 • flag
  nl +31
 • flag
  nc +687
 • flag
  nz +64
 • flag
  ni +505
 • flag
  ne +227
 • flag
  ng +234
 • flag
  kp +850
 • flag
  no +47
 • flag
  om +968
 • flag
  pk +92
 • flag
  pw +680
 • flag
  ps +970
 • flag
  pa +507
 • flag
  pg +675
 • flag
  py +595
 • flag
  pe +51
 • flag
  ph +63
 • flag
  pl +48
 • flag
  pt +351
 • flag
  pr +1787
 • flag
  qa +974
 • flag
  re +262
 • flag
  ro +40
 • flag
  ru +7
 • flag
  rw +250
 • flag
  kn +1869
 • flag
  lc +1758
 • flag
  vc +1784
 • flag
  ws +685
 • flag
  sm +378
 • flag
  st +239
 • flag
  sa +966
 • flag
  sn +221
 • flag
  rs +381
 • flag
  sc +248
 • flag
  sl +232
 • flag
  sg +65
 • flag
  sk +421
 • flag
  si +386
 • flag
  sb +677
 • flag
  so +252
 • flag
  za +27
 • flag
  kr +82
 • flag
  es +34
 • flag
  lk +94
 • flag
  sd +249
 • flag
  sr +597
 • flag
  sz +268
 • flag
  se +46
 • flag
  ch +41
 • flag
  sy +963
 • flag
  tw +886
 • flag
  tj +992
 • flag
  tz +255
 • flag
  th +66
 • flag
  tl +670
 • flag
  tg +228
 • flag
  to +676
 • flag
  tt +1868
 • flag
  tn +216
 • flag
  tr +90
 • flag
  tm +993
 • flag
  tc +1649
 • flag
  tv +688
 • flag
  ug +256
 • flag
  ua +380
 • flag
  ae +971
 • flag
  gb +44
 • flag
  us +1
 • flag
  uy +598
 • flag
  uz +998
 • flag
  vu +678
 • flag
  va +379
 • flag
  ve +58
 • flag
  vn +84
 • flag
  vg +1284
 • flag
  vi +1340
 • flag
  eh +212
 • flag
  ye +967
 • flag
  zm +260
 • flag
  zw +263
Email
Напишіть Ваше запитання

Учительство, об’єднуймося!

Долучайтеся до спільноти EdCamp Ukraine та зростайте разом із нами.

Кожен лист — це:

 • можливості для професійного та особистісного зростання;
 • нові ініціативи і програми підвищення кваліфікації;
 • статті й інтерв’ю ПРО і ДЛЯ українського вчительства.