ВЕЛИКАІДЕЯ — варта великої підтримки. Дізнайтеся про нашу краудфандингову компанію!

Хто ми

Про ГО «ЕдКемп Україна»

Дата заснування і напрями діяльності

Громадська організація «ЕдКемп Україна» була зареєстрована 29 грудня 2015 року, після проведення Першої національної (не)конференції шкільних педагогів.

Дата заснування:

29 грудня 2015 рік

Від самого початку і до сьогодення вона спрямовує всю свою діяльність на три великі цілі:

Професійний розвиток шкільних педагогів

Підвищення статусу вчительської професії

Загалом реформування системи освіти України

Сьогодення

Сьогодні у спільноті EdCamp Ukraine вже понад 35 000 освітян, із них більшість працюють у школі, але чимало й у дошкіллі й позашкіллі, вишах та інших організаціях. У кожній другій школі України є вчителька або вчитель, що входить до нашої спільноти, у середньому це троє людей в одному закладі.

35 000+

освітян у спільноті

у кожній 2 школі

є освітяни зі спільноти

Чим ми займаємось

Наша команда досліджує системи освіти в Україні та інших державах, вивчає найкращий експертний світовий досвід, розробляє зміни до освітнього законодавства, упроваджує ефективні методики, програми, підходи. Наскільки можемо, віднедавна намагаємося формувати ще й спільноту відповідального батьківства, адже всі маємо спільне бажання — щоб дітей навчали найкращі.

Найголовніше, що ми робимо, — це мотивуємо освітян розвиватися й ділитися досвідом, ідеями, натхненням одне з одним, бути щасливими і продуктивними у вчительській професії та в житті загалом.

Учасниці й учасники спільноти відповідального вчительства беруть продуктивні ідеї, щоб утілювати їх у своїй практиці й передавати колегам. Спочатку частка едкемпівок і едкемпівців у загальній кількості освітян була не така значна, і часто їм велося непросто, тому й виникла самоназва «білі ворони». Але едкемпівська спільнота постійно розширюється, і сьогодні самі білі ворони є джерелом фундаментальних змін в освіті. Наша місія — допомагати їм.

Ми діємо на трьох рівнях, схожих на кола на воді

Перший рівень — особистісний, або «Я»

Ми даємо можливості для освітян зростати професійно.

Кожне коло поширюється навкруги: чим вищий суспільний рівень, тим далі сягає вплив.

Другий рівень — професійний, або «Школа та спільнота»

Ми заохочуємо освітян упроваджувати здобуті знання у своїх закладах освіти.

Третій рівень — системний, або «Україна і світ»

Ми надаємо нашій спільноті інструменти для співпраці та комунікацій.

Наш підхід

Ідей та новацій, котрі поширюють учасники й учасниці руху, багато, вони різноманітні. Але всі вони знаходяться у межах гуманістичної освіти — підходу, який заснований на дитиноцентризмі, де роль самої дитини, її талантів і здібностей зростає, а вчитель/-ка у партнерстві з дитиною та батьками стає провідником на шляху навчання. Такий підхід вимагає нових методів: демократичних, творчих, гнучких.

EdCamp Ukraine — як організація, що допомагає освітянам навчатися — також дотримується такого підходу, маючи у фокусі уваги педагога, його таланти і здібності. Усі наші проєкти та події засновані на впевненості, що вчительки та вчителі розуміють необхідність свого професійного розвитку, можуть самостійно приймати рішення, бути творчими та відповідальними. Іншими словами — йти від вершини до вершини, ставати кращою версією себе, будучи в кожному моменті свого життя досконалими.

Наш підхід заснований на дитиноцентризмі

Вчитель/-ка є провідником на шляху навчання

Найголовніша наша основа, фундамент і водночас мета нашої діяльності —

вчительство, його розвиток, його впевненість, його щастя.

З ким співпрацюємо

Розуміючи ефективність горизонтальних і партнерських взаємин, ми радо беремо участь в освітніх ініціативах разом з іншими організаціями, які мають спільні з нами принципи й цілі, запрошуємо їх до участі в наших проєктах. Ми співпрацюємо з державними і недержавними інституціями, знаходимо партнерів серед комерційних компаній, у тому числі й закордоном, активно залучаємо волонтеріат.

Більше про це